Porażka po dwóch zwycięstwach - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Porażka po dwóch zwycięstwach

Po dwóch kolejnych zwycięstwach, w dziewiątej kolejce spotkań o mistrzostwo drugiej ligi, koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów, przegrali na wyjeździe 93-105 (22-29, 23-23, 18-28, 30, 25) z AZS Częstochowa. Porażka zepchnęła ekipę trenera Jarosława Mosio na dziewiąte miejsce w tabeli.

Lepiej rozpoczęli ten mecz tarnowianie, którzy w 3 min po punktach Łukasza Kasperca prowadzili 6-2. Niespełna dwie minuty później było jednak 9-6 dla gospodarzy. W 5 min Jacek Sulowski trafiając za trzy punkty doprowadził do remisu 11-11, a w 7 min tarnowianie – po rzucie wolnym Tomasza Bryzka – wygrywali 17-16. Jeszcze na dwie i pół minuty przed końcem pierwszej kwarty ekipa z Częstochowy prowadziła tylko 22-20, ostatecznie odsłona ta zakończyła się siedmiopunktową wygraną miejscowych.

W 13 min po akcji Michała Skowrona, podopieczni trenera Jarosława Mosio znów zmniejszyli straty do dwóch punktów (31-29). Potem stracili jednak dziesięć punktów z rzędu i na początku 15 minuty przegrywali już 29-41. Skuteczna gra Tomasza Bryzka i Łukasza Kasperca, pozwoliła gościom na doprowadzenie w 16 min do rezultatu 43-39, w końcówce pierwszej połowy „akademicy” znów nieznacznie zwiększyli jednak przewagę, schodząc do szatni przy prowadzeniu 52-45.

Po czterech minutach gry w drugiej połowie zespół z Częstochowy prowadził już 64-51, a jedyne w tym fragmencie meczu punkty dla MUKS 1811 Unii zdobył Mateusz Piska, dwukrotnie trafiając za trzy punkty. Kolejne minuty również należały do częstochowian, którzy w 26 min wygrywali już 73-53. Na niewiele ponad minutę przed końcem trzeciej kwarty było 80-60, a ostatnie punkty w tej części meczu zdobył Dawid Szewczyk, trafiając zza linii 6.75 m.

W 32 min po czterech celnych rzutach wolnych, MUKS 1811 Unia przegrywał 70-83. Dwie minuty później było już jednak 93-72, a na niespełna cztery minuty przed końcem, Dawid Józefowski trafiając za trzy punkty zwiększył przewagę drużyny z Częstochowy do dwudziestu dwóch „oczek” (102-80). W końcowych fragmentach, po punktach Jacka Sulowskiego i Piotra Badełka tarnowianie zmniejszyli nieco rozmiary porażki.

MUKS 1811 Unia: Łukasz Kasperzec 20, Tomasz Bryzek 14, Michał Skowron 14, Jacek Sulowski 13, Mateusz Piska 6, Piotr Badełek 5, Dominik Niemczura 5, Piotr Zaczkiewicz 5, Michał Kaliński 4, Łukasz Wardziński 4, Dawid Szewczyk 3.