Pojedynek młodzików dla pierwszej drużyny Pałacu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pojedynek młodzików dla pierwszej drużyny Pałacu

Na inaugurację rewanżowej rundy spotkań w małopolskiej lidze młodzików w piłce ręcznej, w hali tarnowskiej Szkoły Podstawowej nr 23 doszło do „bratobójczego” pojedynku pomiędzy dwoma zespołami MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów. Zwycięsko wyszli z niego zawodnicy pierwszej „siódemki”, zwyciężając 28-17 (13-10).

W pierwszych minutach żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć przewagi większej niż jednobramkowa i w 7 min po rzucie Macieja Gwoździa było 5-4 dla trenowanej przez Tomasza Ciapałę pierwszej drużyny Pałacu. Kolejne minuty należały jednak do ekipy MKS PM II Tarnów, której szkoleniowcem jest Paweł Pecka. Dwa trafienia Kacpra Golca oraz bramka Kacpra Rybickiego, spowodowały, że w 10 min prowadziła ona 7-5. Jeszcze w 17 min było tylko 10-9 dla MKS PM I, na przerwę oba zespoły zeszły przy trzybramkowym prowadzeniu ekipy trenera Tomasza Ciapały.

Po zmianie stron wyższość pierwszego zespołu Pałacu nie podlegała już dyskusji. W 34 min po trzech z rzędu trafieniach Jakuba Solarza prowadził on 21-10. Po okresie wyrównanej gry, podopieczni trenera Tomasza Ciapały zdobyli trzy bramki z rzędu i w 44 min po trafieniu Igora Bielki wygrywali 27-13. Dopiero w ostatnich minutach szczypiornistom drugiej drużyny Pałacu udało się nieco zmniejszyć rozmiary przegranej.

MKS PM MPEC I: Jakub Zakrzewski – Igor Bielko 7, Jakub Solarz 6, Paweł Chłopek 3, Maciej Gwóźdź 3, Jan Wiśniewski 3, Maciej Pal 2, Wiktor Pudło 2, Mateusz Śmieszek 2, Aleks Bouchahdane, Dawid Chudyka, Igor Kawa, Jakub Maślanka, Sebastian Nowak, Jakub Plebanek.

MKS PM MPEC II: Michał Stec, Filip Klucznik – Tomasz Ziaja 4, Mikołaj Denisiuk 3, Konrad Klucznik 3, Kacper Rybicki 3, Kacper Golec 2, Jakub Firlej 1, Jakub Wzorek 1, Bartosz Baut, Paweł Białas, Krystian Bielecki, Kacper Jeż, Kacper Marszołek.