Pod koszem przegrali tylko chłopcy - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pod koszem przegrali tylko chłopcy

Trzy zwycięstwa odniosły podczas weekendu młodzieżowe zespoły z Tarnowa, rywalizujące o punkty w rozgrywkach Krakowskiego Okręgowego Związku Koszykówki. Z porażką pogodzić musiała się jedynie ekipa chłopców MUKS 1811 Unii Tarnów.

Po pierwszą w tym sezonie wygraną sięgnęły, trenowane przez Pawła Michalika juniorki MKS Pałac Młodzieży Tarnów. Po wyrównanym początku, dalsze fragmenty pierwszej kwarty należały już do tarnowianek, które po dziesięciu minutach prowadziły różnicą dziesięciu punktów. Po drugiej „ćwiartce” było 44-31 dla Pałacu, ale na początku trzeciej kwarty zawodniczki z Bochni zmniejszyły straty do trzech zaledwie punktów. Tarnowianki wykorzystały jednak słabszą grę rywalek w obronie i przed ostatnią częścią meczu prowadziły 64-51, a więc ponownie różnicą trzynastu punktów. W końcowych dziesięciu minutach ekipa trenera Pawła Michalika powiększyła jeszcze dzielący oba zespoły dystans, zwyciężając 84-64 (23-13, 21-18, 20-20, 20-13).

MKS Pałac Młodzieży: Magdalena Maksymowicz 17, Klaudia Stachura 17, Oliwia Węglarz 15, Julia Świętochowska 11, Weronika Węglarz 10, Julia Węglarz 6, Klaudia Laszota 6, Martyna Kolbusz 2, Klaudia Mojek 0, Gabriela Ramian 0.

Szósty w tych rozgrywkach pojedynek o ligowe punkty rozegrali juniorzy MUKS 1811 Unii Tarnów. W spotkaniu rozegranym w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach, podopieczni trenera Łukasza Wardzińskiego zmierzyli się z drugą drużyną UKS Regis Wieliczka. Wyrównane w tym meczu były jedynie pierwsze minuty. W 3 min goście prowadzili nawet 5-4, potem uwidoczniła się już wyższość tarnowian. Po dziesięciu minutach koszykarze MUKS 1811 Unii prowadzili różnicą piętnastu punktów. W drugiej kwarcie powiększyli ją o kolejne piętnaście „oczek”, schodząc do szatni przy korzystnym dla siebie rezultacie 58-28. Po trzeciej kwarcie wygranej przez nasz zespół różnicą dwudziestu punktów, czwarta ponownie zakończyła się piętnastopunktowym zwycięstwem naszej drużyny, która w końcowym rozrachunku zwyciężyła 118-53 (27-12, 31-16, 32-12, 28-13).

MUKS 1811 Unia: Mateusz Pochroń 28, Kamil Jewuła 21, Michał Moskal 14, Andrzej Schabowski 14, Adrian Boduch 9, Kamil Kucharski 9, Kamil Górecki 8, Bartłomiej Kras 6, Adrian Kloch 5, Kacper Maniawski 4.

Niezwykle efektowne zwycięstwo odnieśli w drugiej kolejce młodzicy MUKS 1811 Unii Tarnów. Drużyna prowadzona przez trenera Łukasza Stawarza, po jednostronnym pojedynku rozgromiła na wyjeździe Niwę Oświęcim, wygrywając 163-14 (51-5, 43-3, 36-4, 33-2).

MUKS 1811 Unia: Mikołaj Banach 35, Igor Michalski 32, Mikołaj Wróbel 21, Eryk Styrkowiec 15, Jakub Pierzchała 14, Mateusz Baziak 12, Bartosz Opioła 12, Jędrzej Łuszcz 6, Maksymilian Sereda 6, Wojciech Gancarz 4, Szymon Skrzypek 4, Jakub Kocan 2.

Nie powiodło się natomiast trenowanemu przez Dominika Niemczurę zespołowi chłopców MUKS 1811 Tarnów, który podejmował w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach ekipę Radwansport-Korony Kraków. O losach spotkania zadecydowała praktycznie już pierwsza kwarta, w której młodzi koszykarze z Krakowa zdobyli niemal trzy razy więcej punktów od gospodarzy. W kolejnych dwóch kwartach rywale również przeważali na boisku i po trzydziestu minutach prowadzili już 73-33. Ostatnia kwarta przebiegała pod znakiem wyrównanej gry i mecz zakończył się porażką naszej drużyny 50-88 (12-35, 9-16, 12-22, 17-15).

MUKS 1811 Unia: Mateusz Baziak 16, Daniel Sikora 12, Hubert Bartkowski 10, Wojciech Gancarz 4, Kacper Maziarz 4, Szymon Kubaka 3, Jakub Karwat 1, Nikodem Badełek 0, Filip Kawa 0, Aleksander Krukar 0, Adam Nowakowski 0, Szymon Skowron 0.