Piętnasta wygrana młodzików MKS Pałac Młodzieży - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Piętnasta wygrana młodzików MKS Pałac Młodzieży

Trwa zwycięska seria, występującej w małopolskiej lidze młodzików w piłce ręcznej, pierwszej drużyny MKS Pałac Młodzieży Tarnów. Wygrywając w spotkaniu trzeciej kolejki rundy finałowej, podopieczni trenera Tomasza Ciapały odnieśli piętnaste z rzędu zwycięstwo, zachowując miano zespołu niepokonanego w tym sezonie.

Młodzicy MKS Pałac Młodzieży Tarnów (piłka ręczna)

Początek wyjazdowego meczu z UKS Czwórka Libiąż przebiegał pod znakiem wyrównanej gry i w 10 min notowano wynik 6-6. Potem tarnowianie zdobyli jednak siedem bramek z rzędu – trzy z nich były dziełem Dawida Chudyki - i w 18 min po akcji Pawła Chłopka prowadzili 14-6. W odpowiedzi, o trzy trafienia swój dorobek powiększyli wprawdzie libiążanie (9-14 w 21 min), pierwsza połowa zakończyła się jednak sześciobramkową wygraną Pałacu.

Druga część meczu rozpoczęła się od kolejnego trafienia Dawida Chudyki, ale w 29 min było 12-17. W kolejnych minutach utrzymywała się oscylująca w granicach 5-7 bramek przewaga MKS PM I Tarnów. W 41 min gospodarze przegrywali jeszcze tylko 18-23. Potem podopieczni trenera Tomasza Ciapały zdobyli jednak siedem bramek, tracąc tylko dwie i w 47 min powiększyli swą przewagę do dziesięciu „oczek” (30-20). Ostatnie minuty przyniosły strzelecki pojedynek najskuteczniejszych na boisku Patryka Pulita i Dawida Chudyki. Zdobyli oni w tym fragmencie meczu po dwie bramki, kończąc spotkanie z dorobkiem odpowiednio 11 i 14 trafień. Wynik spotkania na 23-32 (10-16) ustalił natomiast w ostatniej minucie Mikołaj Strzelczyk.

MKS Pałac Młodzieży I: Jakub Strzała, Jakub Zakrzewski, Szymon Bućko – Dawid Chudyka 14, Paweł Chłopek 7, Igor Bielko 5, Jakub Solarz 2, Tomasz Ziaja 2, Kacper Golec 1, Jan Wiśniewski 1, Sebastian Nowak 0, Wiktor Pudło 0, Mateusz Śmieszek 0.