Trzy kolejki spotkań mają już za sobą drużyny rywalizujące w drugiej edycji Tarnowskiej Ligi Koszykówki BIG 3. Po sobotnich spotkaniach liderem pozostała ekipa Mpetrol Sharks, która w meczu kończącym kolejkę rozgromiła Wild Ballers.

W pierwszym meczu naprzeciw siebie stanęły drużyny Toyoty Kobos i Ecofishing. Początek spotkania należał do koszykarzy Toyoty Kobos, którzy mimo słabej skuteczności utrzymywali kilkupunktową przewagę nad słabo grającą w tym fragmencie pojedynku ekipą wicelidera. Do przerwy prowadzili oni różnicą czterech punktów, w końcówce meczu pozwolili jednak rywalom na przeprowadzenie kilku udanych akcji, co zakończyło się sześciopunktową wygraną Ecofishing.

Na zakończenie kolejki, przewodzący całej stawce Mpetrol Sharks zmierzył się z Wild Ballers. Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando graczy „Rekinów”, którzy już na przerwę zeszli z osiemnastopunktową przewagę. W drugiej połowie niewiele się zmieniło, a jedyną niewiadomą były rozmiary zwycięstwa zespołu Mpetrol Sharks. Ostatecznie jego przewaga osiągnęła rozmiary 35 „oczek”.

Ecofishing – Toyota Kobos 65-57 (23-27)

Ecofishing: Mateusz Kozdroń 14 (2x3), Jakub Król 14, Paweł Zaczkiewicz 14 (4x3), Piotr Badełek 8, Piotr Zaczkiewicz 8, Dawid Łazarz 7

Toyota Kobos: Miłosz Stawarz 24 (3x3), Rafał Krukar 18, Mateusz Jarosiński 13 (2x3), Dawid Nowak 2

MVP meczu: Mateusz Kozdroń - Ecofishing

Zdrowy Projekt: Maciej Łabuda 16, Jacek Put 15 (2x3), Kamil Świętochowski 13, Daniel Stawarski 11, Marcin Put 9

Mpetrol Sharks – Wild Ballers 99-64 (47-29)

Mpetrol Sharks: Daniel Olesik 37, Jarosław Leśniak 26 (2x3), Wojciech Kuraś 20, Bogusław Świtek 10, Krzysztof Kozicki 6

Wild Ballers: Adrian Kochanek 36 (4x3), Paweł Kłósek 12, Sylwester Słowik 12, Mateusz Malinowski 4

MVP meczu: Daniel Olesik - Mpetrol Sharks