Pierwsze punkty outsiderów i porażka lidera - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pierwsze punkty outsiderów i porażka lidera

Po siódmej kolejce spotkań ekstraklasy Tarnowskiej Ligi Futsalu Pawłowski Sport nie ma już drużyn z zerowym dorobkiem punktowym. W pojedynku outsiderów, czyli meczu Biała Gwiazda – Control Process Luxtorpeda padł bowiem remis. Największą niespodzianką tej kolejki była pierwsza w sezonie porażka obrońcy tytułu, ekipy Lumaro Elbud, która musiała uznać wyższość Grupy Azoty PROREM.

W pojedynku Białej Gwiazdy z Control Process Luxtorpeda długo zanosiło się na wygraną beniaminka, który jeszcze na trzy minuty przed końcem spotkania prowadził 3-1. Trafienia Michała Sieńczaka i Piotra Niemca doprowadziły jednak do remisu i był to pierwszy w tym sezonie podział punktów.

Remisowy rezultat padł także w konfrontacji Gryfu Borzęcin z Westovią Okna Pawłowski, w której na bramkę strzeloną przez Roberta Płachno, trafieniem odpowiedział Tomasz Nytko.

Chwilę wcześniej komplet punktów zdobyli futsalowcy Sportmossimo.pl Grabówka, pokonując (B)oca Czemarol. Wygrana ta nie przyszła im jednak łatwo, gdyż po dwóch trafieniach Dominika Witka i bramce Krystiana Kozioła, ekipa (B)oca Czemarol prowadziła już 3-1. Skuteczna gra Dawida Iwańca oraz najlepszego aktualnie strzelca Tarnowskiej Ligi Futsalu, Kamila Kużdżała, przechyliła jednak szalę zwycięstwa na korzyść faworyta.

W pojedynku Lumaro Elbud z Grupą Azoty PROREM zanosiło się na łatwe zwycięstwo tego pierwszego zespołu, który po trafieniach Adriana Ślęzaka i Dawida Sojdy już po kilku minutach wygrywał 2-0. W drugiej połowie inicjatywę przejęli jednak rywale. Najpierw dwie bramki zdobył Sebastian Zawrzykraj, a na kilkanaście sekund przed końcem najlepiej w zamieszaniu podbramkowym znalazł się Miłosz Mosio i mecz zakończył się wygraną Grupy Azoty PROREM. Rewanż za tę porażkę wzięli obrońcy tytułu w zaległym spotkaniu, którym rozgromili Białą Gwiazdę, prowadząc w pewnym momencie 6-0.

Serii ubiegłotygodniowych porażek nie udało się przerwać futsalowcom Topicaru Auto Części. Po dwóch golach Wojciecha Mąciora prowadzili oni wprawdzie z Pchelkowsky Tar-Sped 2-0, potem skuteczniejsi okazali się jednak przeciwnicy (mimo kolejnych dwóch trafień Wojciecha Mąciora) i to oni mogli cieszyć się z trzeciego w tym sezonie zwycięstwa.

Wyniki

Biała Gwiazda – Control Process Luxtorpeda 3-3 (Bartłomiej Frąc 2, Karol Krupa – Adam Markiewicz, Michał Sieńczak, Piotr Niemiec)

Sportmossimo.pl Grabówka – (B)oca Czemarol 8-4 (Kamil Kużdżał 4, Dawid Iwaniec 3, Dominik Wardzała – Dominik Witek 2, Krystian Kozioł 2)

Westovia Okna Pawłowski – Gryf Borzęcin 1-1 (Tomasz Nytko – Robert Płachno)

Grupa Azoty PROREM – Lumaro Elbud 3-2 (Sebastian Zawrzykraj 2, Miłosz Mosio – Dawid Sojda, Adrian Ślęzak)

Topicar Auto Części – Pchelkowsky Tar-Sped 4-6 (Wojciech Mącior 4 – Krzysztof Stachowiak 2, Mateusz Orlik 2, Marcin Jarosz, Mateusz Zbrożek)

Lumaro Elbud – Biała Gwiazda 11-5 (Adrian Ślęzak 4, Szymon Adamski 3, Dawid Sojda 3, Adrian Czyż – Kacper Wąż 2, Karol Krupa, Piotr Wróbel, Paweł Leżoń)