Pierwsza porażka koszykarek Pałacu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pierwsza porażka koszykarek Pałacu

Pierwszej w tym sezonie porażki doznały drugoligowe koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów. Po trzech kolejnych wygranych, tarnowianki, które w pierwszej rundzie wszystkie mecze rozgrywają na wyjazdach, przegrały 70-100 (18-24, 18-21, 17-30, 17-25) z innym niepokonanym zespołem, AZS Politechnika Szkoła Gortata Kraków.

Pierwsze minuty należały do krakowianek, które w 7 min prowadziły już 20-7. W tym momencie koszykarki Pałacu ruszyły do odrabiania strat, a sygnał dała była zawodniczka AZS Politechniki Korony Kraków, Kinga Wilk. Efekt tego był taki, że przewaga gospodyń zmalała do trzech zaledwie punktów. W ostatnich minutach pierwszej kwarty znów skuteczniejsze okazały się jednak rywalki i do szatni oba zespoły zeszły przy stanie 45-36 dla AZS Politechnika Szkoła Gortata Kraków.

Po zmianie stron, krakowianki zaczęły skutecznie rzucać za trzy punkty i po trzeciej kwarcie wygrywały już 75-53. Gospodynie dość wyraźnie wygrały również początkowy fragment ostatniej kwarty i na pięć minut przed końcem meczu prowadziły 88-59. Końcówka spotkania miała już wyrównany przebieg i mecz zakończył się trzydziestopunktową wygraną zespołu z Krakowa.

MKS Pałac Młodzieży: Paulina Liszka 18, Kinga Wilk 17, Natalia Malaga 8, Debora Sajdak 8, Magdalena Maksymowicz 7, Magdalena Kuraś 4, Weronika Węglarz 4, Oliwia Węglarz 3, Michalina Gołębiowska 1, Alina Kłosowicz 0, Julia Świętochowska 0, Julia Węglarz 0.