Pięćdziesiąt siedem bramek młodzików

Cztery wygrane oraz minimalne, jednobramkowe porażki drugiej drużyny młodzików i debiutującego w lidze zespołu dziewcząt – to dorobek „siódemek” MKS Pałac Młodzieży Tarnów występujących w rozgrywkach Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej.

Młodzicy MKS Pałac Młodzieży Tarnów (piłka ręczna)

W siódmej kolejce ligi juniorów, trenowana przez Marcina Janasa „siódemka” MKS Pałac Młodzieży Tarnów zagrała na wyjeździe z MOSiR-em Bochnia. Spotkanie rozpoczęło się od trafień Kacpra Bednarza i Szymona Wajdy (0-2 w 4 min), kolejne minuty przyniosły natomiast grę bramka za bramkę. Fragment spotkania między 12 a 18 minutą tarnowianie wygrali jednak 4-0 i po akcji Mateusza Hoima prowadzili 9-4. W 19 min przewaga Pałacu zmalała do dwóch trafień (6-9) i jeszcze w 25 min gospodarze przegrywali tylko 9-12. Po rzutach Konrada Wątroby i Kacpra Bednarza pierwszą połowę tarnowianie zakończyli jednak z pięciobramkową przewagą. Tuż po przerwie, po rzutach Klaudiusza Kasprzyka i Konrada Wątroby wzrosła ona do siedmiu bramek (11-18 w 33 min). Pięć minut później było wprawdzie 14-18, ale potem zawodnicy Pałacu rzucili sześć bramek z rzędu i w 47 min Przemysław Mądel doprowadził do wyniku 16-26. Na pięć minut przed końcem meczu po rzucie Michała Łabno notowano rezultat 19-30. Bochnianie zmniejszyli jeszcze nieco straty (22-31 w 57 min), końcówka należała jednak do podopiecznych trenera Marcina Janasa, którzy ostatecznie zwyciężyli 35-23 (16-11). Była to siódma z rzędu wygrana Pałacu.

MKS Pałac Młodzieży: Mateusz Chłopek, Olaf Drajewicz – Klaudiusz Kasprzyk 6, Igor Mróz 6, Konrad Wątroba 6, Mateusz Hoim 4, Kacper Bednarz 3, Przemysław Mądel 3, Oskar Klamrzyński 2, Szymon Wajda 2, Patryk Kwarciński 1, Michał Łabno 1, Kacper Tuman 1, Jakub Sikora.

 

Bardzo pracowity weekend mieli młodzicy MKS Pałac Młodzieży Tarnów. W sobotę obie „pałacowe” drużyny zmierzyły się w Tarnowie z UKS Świt Viatec Szaflary, w niedzielę zagrały natomiast w hali tarnowskiej SP nr 23 – choć w roli gości - z UKS Krakowiak 85 Kraków.

Pojedynek MKS PM I Tarnów (na zdjęciu) z UKS Świt Viatec Szaflary był jednostronnym widowiskiem, w którym jedyną niewiadomą była kwestia rozmiarów wygranej ekipy trenera Tomasza Ciapały. W 1 min notowano co prawda remis 1-1, potem gospodarze rzucili jednak trzynaście bramek z rzędu (14-1 w 10 min). W odpowiedzi na drugą bramkę gości, tarnowianie odpowiedzieli ośmioma celnymi rzutami i w 16 min po dwóch trafieniach Pawła Chłopka wygrywali 22-2. Na minutę przed końcem pierwszej połowy, Jakub Solarz powiększył rozmiary prowadzenia Pałacu do 25 trafień (28-3) i z taką przewagą tarnowian oba zespoły zeszły na przerwę. Po zmianie stron dominacja naszej drużyny była jeszcze wyraźniejsza. Druga połowa rozpoczęła się wprawdzie od wymiany celnych rzutów (30-5 w 21 min), potem młodzi szczypiorniści Pałacu pozwolili jednak rywalom na zdobycie jednej tylko bramki. Sami rzucili ich natomiast 27, zwyciężając 57-6 (29-4).

W niedzielę tarnowianie nie mieli problemów z pokonaniem UKS Krakowiak 85 Kraków. W 4 min po trzeciej bramce Macieja Pala, Pałac prowadził już 4-1. W kolejnych minutach zawodnicy z Tarnowa nie byli w stanie powstrzymać Mateusza Gamrata, który zdobył pięć kolejnych bramek dla swojej drużyny. Po ostatniej z nich, na tablicy pojawił się wynik 7-8. Ostatnie minuty pierwszej połowy należały jednak zdecydowanie do zespołu trenera Tomasza Ciapały, który do przerwy wypracował sobie dziewięć bramek przewagi. W początkowych minutach po zmianie stron tarnowianie powiększyli ją o kolejne cztery trafienia i w 26 min po rzucie Jakuba Solarza prowadzili 21-8. W 33 min było 26-13 dla Pałacu. Skuteczna gra duetu Igor Bielko (pięć bramek w tym cztery ostatnie) – Kacper Golec (trzy trafienia), spowodowała jednak, że Pałac wygrał ostatecznie 35-14 (17-8), zachowując miano niepokonanej w tym sezonie drużyny.

MKS Pałac Młodzieży: Jakub Strzała, Jakub Zakrzewski, Szymon Bućko – Igor Bielko 14 i 9, Jakub Solarz 8 i 7, Paweł Chłopek 8 i 3, Dawid Chudyka 7 i 7, Kacper Golec 5 i 3, Sebastian Nowak 5 i 0, Mateusz Śmieszek 4 i 1, Maciej Pal 3 i 4, Tomasz Ziaja 2 i 1, Igor Kawa 1 i 0, Wiktor Pudło 0 i 0.

 

Pierwsze minuty sobotniego pojedynku drugiego zespołu młodzików Pałacu z ekipą z Szaflar miały wyrównany przebieg, cały czas stroną goniącą wynik byli jednak tarnowianie. Między 7 a 10 minutą przyjezdni rzucili trzy bramki nie tracąc żadnej i  na tablicy pojawił się wynik 6-9. Minutę później tarnowianie przegrywali 7-10, końcówkę pierwszej połowy wygrali jednak 8-1 i do przerwy byli lepsi od rywali o cztery trafienia. Drugą połowę podopieczni trenera Pawła rozpoczęli od zdobycia kolejnych sześciu bramek i w 26 min po akcji Jakuba Wzorka prowadzili 22-11. Cztery minuty później Krystian Bielecki powiększył przewagę Pałacu do trzynastu bramek (25-12). Końcowe minuty przebiegały już pod znakiem wyrównanej gry i mecz zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 33-19 (15-11).

W pierwszej połowie niedzielnego pojedynku z UKS Krakowiak 85 Kraków niemal cały czas trwała wyrównana walka. Na prowadzeniu była raz jedna, raz druga drużyna, ale tylko dwukrotnie której z „siódemek” udało się wypracować przewagę większą niż jednobramkowa (w 14 min krakowianie prowadzili 9-7, a w 18 min 12-10). Ostatecznie do przerwy o jedno trafienie lepsi okazali się szczypiorniści z Krakowa. W 25 min po czwartej już po przerwie bramce Jakuba Łaszczewskiego, prowadzili oni 18-14, dwie minuty później było natomiast 20-16. Bramki Mikołaja Denisiuka i Filipa Klucznika oraz trzy trafienia najskuteczniejszego w tarnowskim zespole Jakuba Firleja, pozwoliły Pałacowi na objęcie w 31 min prowadzenia 21-20. Odpowiedź krakowian była jednak błyskawiczna i w 35 min to oni wygrywali 24-21. Na dwie minuty przed końcem Krystian Bielecki doprowadził jeszcze do remisu 26-26, ostatnie słowo należało jednak do „siódemki” UKS Krakowiak 85, która po rzucie Jakuba Pietrykowskiego zwyciężyła 27-26 (13-12).

MKS Pałac Młodzieży II: Michał Stec – Jakub Firlej 11 i 10, Jakub Wzorek 6 i 5, Jakub Maślanka 4 i 0, Mikołaj Denisiuk 3 i 2, Filip Klucznik 3 i 5, Krystian Bielecki 2 i 2, Aleks Bouchahdane 2 i 0, Konrad Klucznik 1 i 0, Jakub Marzec 1 i 2, Kacper Jeż 0 i 0, Maciej Wojdan 0 i 0, Paweł Białas 0 i -, Kacper Marszołek 0 i -.

 

Rozpoczęły się zmagania w małopolskiej lidze dziewcząt. W pierwszym meczu, prowadzona przez trenera Łukasza Szostaka drużyna MKS Pałac Młodzieży Tarnów zmierzyła się w hali SP nr 8 w Tarnowie z SPR-em Olkusz. Lepiej w to spotkanie weszły olkuszanki, które w 3 min prowadziły 3-0. Po dwóch rzutach Julii Kapustki, w 8 min tarnowianki przegrywały tylko 2-3, Potem historia powtórzyła się - w 9 min było 2-5, a dwie minuty później 4-5. Kolejny fragment spotkania należał do olkuszanek, które w 16 min prowadziły 10-5. W końcówce skuteczniejsze okazały się jednak tarnowianki, bramka najskuteczniejszej w Pałacu Marii Frączek oraz dwa celne rzuty Laury Stelmach, spowodowały, że do przerwy gospodynie przegrywały różnicą tylko trzech „oczek”. W 28 min olkuszanki wygrywały 15-10, ale sześć minut później Julia Kubiś zmniejszyła straty Pałacu do jednej bramki (14-15). W 37 min gospodynie mogły doprowadzić do remisu, rzutu karnego nie wykorzystała jednak Maria Frączek i mecz zakończył się porażką Pałacu 15-16 (8-11).

MKS Pałac Młodzieży: Natalia Bućko – Maria Frączek 8, Julia Kapustka 2, Laura Stelmach 2, Milena Kalinowska 1, Julia Kubiś 1, Oliwia Szymańska 1, Olga Denisiuk, Emilia Dydo, Wiktoria Kobylarczyk, Lilianna Kołton, Klaudia Schab.

(sm)