Pięć razy bez straty bramki - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pięć razy bez straty bramki

Aż pięć z siedmiu naszych zespołów walczących podczas tego weekendu o punkty w seniorskich ligach piłki nożnej, zakończyło mecze bez straty bramki. W czterech przypadkach zaowocowało to zwycięstwami, Unia Tarnów podzieliła się natomiast punktami z Wisłoką Dębica.

Mecz czwartej ligi piłki nożnej: Metal Tarnów - Jarmuta Szczawnica

W trzeciej lidze kobiet, rezerwy Tarnovii zmierzyły się na boisku w Stróżach ze Starówką Nowy Sącz. Wynik spotkania otworzyła po godzinie gry Gabriela Michałek. W końcowych dziesięciu minutach dwukrotnie (81 i 86 min) na listę strzelców wpisała się jeszcze, dobrze znana z gry w pierwszym zespole, Agnieszka Derus i mecz zakończył się wygraną naszego zespołu 3-0 (0-0). Po dziewięciu kolejkach, Tarnovia II zajmuje czwarte miejsce w tabeli.

W trzynastej kolejce męskiej trzeciej ligi, Unia Tarnów bezbramkowo zremisowała na swoim boisku z Wisłoką Dębica. Tarnowianie nie byli w stanie sięgnąć po zwycięstwo mimo tego, że przez ponad dwadzieścia minut grali z przewagą jednego zawodnika. W 67 min drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną, kartką ukarany został Dominik Cabała. Na cztery kolejki przed zakończeniem rundy jesiennej, Unia klasyfikowana jest na ósmej pozycji.

Trzynasta kolejka była szczęśliwa dla tarnowskich czwartoligowców. Metal Tarnów, po bramce zdobytej w doliczonym czasie gry (90+3 min) przez Alberta Stolarza pokonał 1-0 (0-0) beniaminka, Jarmutę Szczawnica. Tarnovia w wyjazdowym pojedynku zwyciężyła natomiast 1-0 (0-0) BKS Bochnia. Jedyny gol w tym spotkaniu padł w 85 min, gdy na listę strzelców wpisał się wprowadzony na boisko dwie minuty wcześniej Filip Kozdrój. Tarnovia zajmuje aktualnie siódme miejsce w tabeli, a Metal jest dwunasty.

Trzeciej z rzędu porażki doznała występująca w klasie okręgowej, druga drużyna tarnowskiej Unii. Podobnie jak w meczach z Tuchovią i LKS Ładna, także i tym razem tarnowianie stracili pięć bramek, ulegając na wyjeździe 1-5 (1-1) LKS Szynwałd. Gospodarze objęli prowadzenie w 13 min po strzale Adriana Augustyna, Wynik do przerwy ustalił natomiast w 35 min Filip Jaśkiewicz. W drugiej połowie między słupki trafiali już tylko miejscowi: w 50 min Nikodem Bojan, w 60 min Jakub Stach, w 62 min Kamil Hebda oraz w doliczonym czasie gry (90+1 min) Adrian Ciężadło. Rezerwy Unii zajmują obecnie szóste miejsce w tabeli.

Z dwójki naszych zespołów występujących w klasie „A”, lepiej w jedenastej kolejce zaprezentowali się Błękitni 1947 Tarnów. Grający na swoim stadionie beniaminek pokonał 3-0 (0-0) zamykającą tabelę Ciężkowiankę. Gospodarze objęli prowadzenie w 59 min po strzale Grzegorza Kluby. Potem dwukrotnie na listę strzelców wpisał się jeszcze (72 i 80 min) Maciej Wójtowicz, który na boisku pojawił się po zmianie stron. Iskra Tarnów przegrała natomiast na wyjeździe 3-5 (1-3) z KS US Śmigno. Miejscowi objęli prowadzenie w 10 min po strzale Dawida Pacury. Minutę później do remisu doprowadził wprawdzie Robert Tomasiewicz, ale przed przerwą na listę strzelców wpisali się jeszcze Dawid Pacura (15 min) i Kacper Pacura (41 min). Tuż po przerwie (46 min) prowadzenie gospodarzy podwyższył Artur Domagała, który bramkę zdobył także w 65 min. Trafienia Damiana Kubali (70 min) i Piotra Partyki (84 min) zmniejszyły tylko rozmiary porażki Iskry. Po jedenastu kolejkach, Iskra jest dziewiąta, a Błękitni 1947 plasują się na jedenastej pozycji.