Pięć medali lekkoatletek MLUKS w Siedlcach - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pięć medali lekkoatletek MLUKS w Siedlcach

Z pięcioma medalami, dwoma złotymi, srebrnym i dwoma brązowymi, wrócili zawodnicy – a właściwie zawodniczki – MLUKS Tarnów z odbywających się w Siedlcach XXI Ogólnopolskich Igrzysk LZS. Wszystkie te medale podopieczne trenera Ryszarda Jasicza wywalczyły w kategorii do lat 18.

Na najwyższym stopniu podium stanęły Oliwia Sowa i Sara Drwal. Oliwia z rezultatem 59.40 s zwyciężyła w rywalizacji na 400 metrów, Sara okazała się natomiast najlepsza w biegu na 400 metrów przez płotki, kończąc go w czasie 1:09.57 min.

Srebrny medal wywalczyła w Siedlcach tarnowska sztafeta 4x400 metrów, biegnąca w składzie: Patrycja Ciuruś, Sara Drwal, Katarzyna Serafin i Oliwia Sowa. Tarnowianki osiągnęły rezultat 4:19.75 min.

Brązowe „krążki” zdobyły natomiast reprezentantki MLUKS Tarnów rywalizujące na średnich dystansach: Katarzyna Serafin na 800 metrów – 2:17.05 min oraz Oliwia Sowa na 1500 metrów – 4:46.96 min.