Pewne zwycięstwo Jaskółek - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pewne zwycięstwo Jaskółek

Po wyjazdowym zwycięstwie Unii Tarnów w Andrychowie podopieczni Daniela Bartkowskiego zmierzyli się z drużyną Podhala. Mecz miał duże znaczenia dla układu w tabeli. Oba zespoły dzieliła różnica zaledwie trzech punktów. Ostatecznie jednak to Jaskółki zyskały kolejne oczka w klasyfikacji, wygrywając z rywalem z Nowego Targu 3:1.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla gospodarzy. Już po 30 minutach tarnowianie prowadzili 2-0. Pierwszą, samobójczą bramkę zdobył wychowanek „Jaskółek” Daniel Mikołajczyk. Drugiego gola w 29. minucie meczu strzelił Łukasz Jamróg.

W drugiej odsłonie podopieczni Marka Żołądzia zmniejszyli stratę po trafieniu Sebastiana Gąsiorka w 57. minucie spotkania, jednak to zespół z Tarnowa nadal był stroną dominującą. Wynik 3:1 w 73. minucie ustalił Piotr Drozdowicz.

Po rundzie jesiennej piłkarze tarnowskiej Unii, z dorobkiem 28 punktów, zajmują siódme miejsce w tabeli. To jednak nie koniec emocji piłkarskich w III lidze w tym roku. Już w najbliższą sobotę, 21 listopada, decyzją Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, który przeniósł dwie kolejki z rundy wiosennej, tarnowianie rozegrają awansem pojedynek z Popradem Muszyna. Początek spotkania w „Jaskółczym Gnieździe” o godzinie 12:00.

UNIA Tarnów - PODHALE Nowy Targ 3-1 (2-0)

Bramki: 1-0 Mikołajczyk-samobójcza 27., 2-0 Jamróg 29., 2-1 Gąsiorek 57., 3-1 Drozdowicz 73.
UNIA: Lisak - Jamróg (60.Więcek), Pawlak, Witek, A. Wójcik - F. Wójcik, Tyl (60. Popiela), Kazik, Wrzosek (66. Drozdowicz), Węgrzyn (84. Zawrzykraj) - Biały.
PODHALE: Truty - Mikołajczyk, Basta (46. Mroszczak), Drobnak, Gąsiorek - Czubin (46. Waksmundzki), Świerzbiński, Jandura (79. Bobak), Komorek, Pająk - Fałowski (70. Duda).
Żółte kartki: Jamróg, Pawlak, Lisak, Wrzosek, Witek 2 - Świerzbiński, Janudra.
Czerwona kartka: Witek (druga żółta w 87. minucie).
Sędziował: Grzegorz Jabłoński z Krakowa.