Pewna wygrana piłkarzy ręcznych SPR PWSZ - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pewna wygrana piłkarzy ręcznych SPR PWSZ

Od zwycięstwa 40-31 (19-14) w domowym spotkaniu z Politechniką Anilaną Łódź rozpoczęli piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów rewanżową rundę meczów o mistrzostwo grupy „B” pierwszej ligi. Dla podopiecznych trenera Ryszarda Tabora była to już trzynasta w tym sezonie - i siódma z rzędu - wygrana (wliczając w to zwycięstwo w spotkaniu z Moto-Jelcz Oława, którego wynik został anulowany), po której tarnowianie umocnili się na drugim miejscu w tabeli.

W pierwszych minutach, mimo dobrej postawy w bramce Piotra Sądowicza, gospodarze nie potrafili znaleźć właściwego rytmu gry i poradzić sobie z wysoką obroną „siódemki” z Łodzi. Efekt tego był taki, że 9 min goście prowadzili 5-3, a SPR PWSZ na pierwsze prowadzenie wyszedł dopiero w 13 min, gdy po rzucie Jakuba Kowalika na tablicy pojawił się rezultat 6-5. Trzy minuty później było jeszcze 7-7. Skuteczne akcje Jakuba Kowalika i Daniela Dutki (po dwa trafienia) oraz gol Michała Kubisztala, spowodowały jednak, że w 20 min szczypiorniści SPR PWSZ prowadzili już 12-7. Między 21 a 23 minutą tarnowianie stracili wprawdzie trzy bramki z rzędu (13-11), a na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy prowadzili tylko 16-13, ale w 29 min dzięki bramce Michała Kubisztala zwiększyli przewagę do sześciu trafień (19-13).

Druga połowa rozpoczęła się od bramkowej akcji Alberta Sanka. W 32 min łodzianie doprowadzili co prawda do wyniku 20-16, trzy minuty później po drugiej tego dnia bramce Emiliana Jewuły było jednak 25-16. Na tym praktycznie zakończyły się emocje w tym spotkaniu. Przy tak wysokim prowadzeniu, w kolejnych minutach tarnowski szkoleniowiec dał już szansę gry wszystkim zawodnikom, dzięki czemu mecz miał wyrównany charakter. Cały czas utrzymywała się jednak bezpieczna, oscylująca w granicach 7-10 trafień, przewaga tarnowian, którzy ostatecznie wygrali różnicą dziewięciu bramek.

SPR PWSZ: Piotr Sądowicz, Dawid Ciochoń, Filip Jastrząb – Daniel Dutka 8, Michał Kubisztal 8, Jakub Kowalik 6, Marcin Wajda 5, Emilian Jewuła 4, Albert Sanek 4, Damian Misiewicz 3, Bartosz Niemiec 2, Kamil Drobiecki, Filip Frycz, Krzysztof Mogielnicki, Łukasz Nowak, Jakub Spieszny.