Pałac rozpoczął od zwycięstwa - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pałac rozpoczął od zwycięstwa

Rozpoczęły się rozgrywki Małopolskiej Ligi Seniorów w piłce ręcznej. Przystąpiło do nich osiem drużyn, w tym „siódemka” MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów, która w inauguracyjnym meczu zmierzyła się w swojej hali z MKS Juvenia Rzeszów.

Pierwsza połowa sobotniego pojedynku miała wyrównany przebieg i przez większą część czasu wynik oscylował w okolicach remisu. Końcówka tej odsłony należała jednak do podopiecznych trenera Bartosza Bommersbacha. W 27 min prowadzili oni różnicą czterech bramek i przewagę tę utrzymali do przerwy.

W drugiej połowie obie „siódemki” bardzo często zdobywały bramki seriami, w efekcie czego momentami przewaga Pałacu osiągała rozmiary siedmiu nawet trafień. Fragment spotkania między 40 a 43 min rzeszowianie wygrali wprawdzie 5-1, ale ostatecznie mecz zakończył się wygraną Pałacu 28-25 (15-11).

MKS Pałac Młodzieży MPEC: Krzysztof Ocytko – Konrad Łuczyński 6, Andrzej Wicherek 6, Jakub Basierak 5, Mateusz Wojdan 3, Adrian Zaucha 3, Tomasz Musiał 2, Marek Starzec 2, Bartosz Paw 1, Kacper Chruściel, Jakub Kuta, Filip Mądel, Karol Płaneta.

W innych meczach pierwszej kolejki: MTS Piast Skawina – Wiertmet Libusza 25-24, Czwórka Libiąż – Hutnik Kraków 19-22. Spotkanie: SKS Kusy Kraków – AZS AGH Kraków zostało przełożone.