Osiem bramek w meczu Tarnovii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Osiem bramek w meczu Tarnovii

Pierwszoligowe piłkarki Tarnovii przełamały serię trzech kolejnych meczów bez wygranej. W spotkaniu rozegranym wczoraj na boisku przy ul. Bandrowskiego, tarnowianki pokonały MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki 5-3 (1-2).

Bardzo długo nic nie wskazywało jednak na wygraną tarnowskiej drużyny, która jeszcze na niespełna kwadrans przed zakończeniem meczu przegrywała różnicą dwóch bramek. Początkowe fragmenty wczorajszego pojedynku należały do przyjezdnych, które po dwóch celnych strzałach Darii Dąbrowskiej (11 i 34 min) prowadziły już 2-0. Na przerwę tarnowianki zeszły z jednobramkową już tylko stratą, w 43 min kontaktową bramkę dla gospodyń zdobyła bowiem Katarzyna Białoszewska.

W 55 min było 1-3, tym razem Aleksandrę Kalitę do kapitulacji zmusiła Aleksandra Wójciak. Końcówka spotkania należała jednak zdecydowanie do piłkarek Tarnovii. W 76 min po raz drugi na listę strzelców wpisała się Katarzyna Białoszewska. Dziesięć minut później do remisu doprowadziła Gabriela Gębica, a w 88 min na prowadzenie wyprowadziła tarnowianki Agnieszka Derus. Ostatnia bramka padła w doliczonym czasie gry (90+3). Strzeliła ją Paulina Wołek, sprawiając sobie tym samym nieco tylko spóźniony – o trzy dni – prezent urodzinowy.

Po tej wygranej Tarnovia awansowała na ósme miejsce w tabeli. Kolejny mecz tarnowianki rozegrają już w najbliższą sobotę, kiedy to zmierzą się na wyjeździe z wiceliderem, Resovią.