Nieudany weekend młodych szczypiornistów - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Nieudany weekend młodych szczypiornistów

Trzeci weekend marca nie był udany dla młodzieżowych zespołów MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów biorących udział w rozgrywkach Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej. Swoje domowe mecze przegrały zarówno druga drużyna młodzików, jak i „siódemka” dziewcząt.

W pojedynku drugiej ligi młodzików, rywalem trenowanej przez Macieja Gubernata drugiej drużyny MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów był UKS Świt Adecco Szaflary. Spotkanie rozpoczęło się bardzo niedobrze dla tarnowian, którzy w 7 min, po piątym już w tym spotkaniu trafieniu Michała Fornala, przegrywali 0-8. Pierwszą bramkę dla Pałacu rzucił w tej samej minucie Kacper Bień, który był zresztą autorem siedmiu z dziewięciu goli zdobytych przez nasz zespół. Dalsze minuty nie przyniosły zmiany wydarzeń na parkiecie i w 16 min podopieczni trenera Macieja Gubernata przegrywali 2-14. Taką właśnie dwunastobramkową przewagą gości zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej nadal dominowali przyjezdni. Tarnowianie ostatnią bramkę zdobyli w 38 min, gdy Kacper Bień doprowadził do stanu 9-25. Ostatni fragment spotkania młodzi szczypiorniści z Szaflar wygrali 14-0, zwyciężając w końcowym rozrachunku 39-9 (18-6).

MKS Pałac Młodzieży MPEC II: Kacper Kłusek, Szymon Witek – Kacper Bień 7, Sebastian Kula 1, Tomasz Ślęzak 1, Szymon Dudka, Mateusz Gętkowski, Maciej Gwóźdź, Dominik Jac, Radosław Musiał, Kacper Rybicki, Adam Starostka.

W lidze dziewcząt, prowadzony przez trenerkę Martę Świątek zespół MKS Pałac Młodzieży MPEC zmierzył się z Kusym Kraków. Pierwsza połowa spotkania przebiegała pod znakiem wyrównanej gry i zakończyła się jednobramkową tylko wygraną przyjezdnych. Po zmianie stron krakowianki były już znacznie skuteczniejsze od młodych zawodniczek Pałacu i mecz zakończył się porażką tarnowianek 10-16 (6-7).

MKS Pałac Młodzieży MPEC: Teresa Frudzińska, Angelika Naleźny – Martyna Adamczyk 3, Aleksandra Leśniak 3, Natalia Nowak 2, Aleksandra Czapla 1, Gabriela Janas 1, Olivia Bajgier, Amelia Bielaszka, Natalia Hajzler, Oliwia Hołda, Julia Kasprzykowska, Oliwia Kozłowska, Róża Szczyrek, Julia Wajda, Patrycja Wentrych.