Natalia Kałucka druga w Pucharze Świata - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Natalia Kałucka druga w Pucharze Świata

Czworo zawodników AZS Akademii Tarnowskiej rywalizowało w rozegranych w sobotę w chińskim Wujiang zawodach Pucharu Świata we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas. Najlepiej spośród nich spisała się Natalia Kałucka (na zdjęciu pierwszy z lewej), kończąc rywalizację na drugiej pozycji.

Medalistki Pucharu Świata w konkurencji na czas we wspinaczce sportowej

W kwalifikacjach tarnowianka osiągnęła wynik 7.00 s, co dało jej ósmą lokatę. W 1/8 finału po zaciętej walce (czasy odpowiednio 6.99 s i 7.03 s) pokonała Włoszkę Beatrice Colli, by w ćwierćfinale wyeliminować jej rodaczkę, Giulię Randi. W półfinale Natalia Kałucka zmierzyła się z Koreanką Jimin Jeong. Przez większą część drogi minimalnie szybsza była zawodniczka z Azji, w końcówce przytrafił się jej jednak błąd i do finału awansowała tarnowianka. W walce o złoto zawodniczka AZS AT przegrała natomiast z Aleksandra Mirosław, która w tym biegu wyrównała swój rekord świata.

Aleksandra Kałucka, kwalifikacje zakończyła - z wynikiem 6.58 s - na drugiej pozycji. W pierwszych dwóch biegach pucharowych zmierzyła się z Chinkami. W 1/8 finału pokonała Guizhen Xie, a w ćwierćfinale zwyciężyła Shengyan Wang. W półfinale natrafiła na najtrudniejszą z możliwych rywalek, czyli Aleksandrę Mirosław. Tarnowianka nawiązała równorzędną walkę z rekordzistką świata, na trzecim chwycie od końca odpadła jednak od ściany. Błąd przytrafił się jej także w małym finale i po porażce z Jimin Jeong sklasyfikowana została na czwartej pozycji.

Trzecia z tarnowianek, Anna Brożek z rezultatem 7.44 s zakończyła kwalifikacje na dwudziestej czwartej pozycji. Marcin Dzieński uplasował się natomiast na czterdziestym trzecim miejscu, kończąc kwalifikacje z czasem 5.63 s.