Na początek rundy wygrana w Kielcach - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Na początek rundy wygrana w Kielcach

Od wygranej rozpoczęli rewanżową rundę rozgrywek o mistrzostwo trzeciej ligi koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów. Mimo braku w składzie Jacka Sulowskiego i Dawida Szewczyka, tarnowianie przerwali serię dwóch porażek, pokonując na wyjeździe AZS Politechnika Świętokrzyska Galeria Echo Kielce 68-54 (17-11, 19-12, 22-15, 10-16).

W porównaniu z pierwszym w tym sezonie spotkaniem tych drużyn, sobotni pojedynek miał o wiele bardziej zacięty przebieg. Wygrana podopiecznych trenera Krzysztofa Wawrzonka ani przez moment nie była wprawdzie zagrożona, ale tarnowianie nie osiągnęli tak wyraźnej przewagi jak na własnym boisku, na którym zwyciężyli 106-50.

Po pierwszej kwarcie MUKS 1811 Unia wygrywał różnicą sześciu punktów, na przerwę oba zespoły zeszły natomiast przy korzystnym dla tarnowian wyniku 36-23. Po trzydziestu minutach przewaga gości wzrosła do dwudziestu punktów (58-38) i ostatnia kwarta wygrana przez kielczan różnicą sześciu „oczek” nie była już w stanie odmienić losów spotkania.

MUKS 1811 Unia: Michał Skowron 16, Mateusz Piska 15, Dominik Niemczura 9, Sebastian Bogusz 7, Mateusz Kozdroń 7, Paweł Zaczkiewicz 7, Błażej Niepsuj 4, Dawid Łazarz 3, Andrzej Miczek 0, Piotr Zaczkiewicz 0.