Mpetrol Sharks samodzielnym liderem TLK - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Mpetrol Sharks samodzielnym liderem TLK

Mecze drugiej kolejki Tarnowskiej Ligi Koszykówki BIG 3 dostarczyły wielu emocji. Wystarczy powiedzieć, że w żadnym z nich zwycięski zespół nie uzyskał przewagi większej niż ośmiopunktowa, a Mpetrol Sharks i Toyota Kobos wygrały różnicą dwóch zaledwie punktów. Dla pierwszej z tych drużyn była to druga wygrana, po której została ona samodzielnym liderem tabeli.

W jedynym sobotnim spotkaniu zmierzyły się zwycięzca pierwszej edycji, Zdrowy Projekt i Toyota Kobos. Początek spotkania należał zdecydowanie do mistrzów, którzy po niecelnych rzutach przeciwników za trzy punkty, wypracowali sobie do przerwy trzynastopunktową przewagę. W drugiej połowie koszykarze Toyoty Kobos zagrali już znacznie skuteczniej, aż siedmiokrotnie trafiając za trzy punkty. Poprawili też grę w defensywie, co doprowadziło do zaciętej końcówki. Na kilka sekund przed końcem, Toyota Kobos prowadziła różnicą dwóch punktów, ale piłkę mieli rywale. Zawodnicy Zdrowego Projektu nie trafili jednak za trzy punkty i zeszli z parkietu pokonani.

W ostatnim pojedynku drugiej kolejki naprzeciw siebie stanęły drużyny Mpetrol Sharks i Ecofishing, a stawką tej konfrontacji było pierwsze miejsce w tabeli. Przez cały mecz na boisku trwała wyrównana walka. Do przerwy notowano rezultat remisowy, w drugiej połowie także żadna z drużyn nie potrafiła wypracować znaczącej przewagi. Na kilkanaście sekund przed końcem dwupunktowe prowadzenie osiągnęli gracze Mpetrol Sharks, ostatnią akcję rozgrywali jednak koszykarze Ecofishing. Nie udało im się jednak zdobyć punktów i tym samym samodzielnym liderem został zespół „Rekinów”.

Toyota Kobos – Zdrowy Projekt 73-71 (24-37)

Toyota Kobos: Mateusz Jarosiński 27 (4x3), Miłosz Stawarz 23 (3x3), Rafał Krukar 20, Dawid Nowak 3

Zdrowy Projekt: Jacek Put 21 (4x3), Kamil Świętochowski 17, Marcin Put 16, Maciej Łabuda 12 (2x3), Daniel Stawarski 5

MVP meczu: Miłosz Stawarz – Toyota Kobos

Wild Ballers: Adrian Kochanek 34 (4x3), Sylwester Słowik 31, Paweł Kłósek 20

MVP meczu: Adrian Kochanek – Wild Ballers

Mpetrol Sharks – Ecofishing 78-76 (36-36)

Mpetrol Sharks: Wojciech Kuraś 34 (2x3), Jarosław Leśniak 22 (3x3), Daniel Olesik 16, Krzysztof Kozicki 6, Bogusław Świtek 0

21 – Jacek Put (Zdrowy Projekt)

Lp.         Drużyna Mecze WygranePrzegrane  Pkt.              ZdobyteStracone  +/-