Mpetrol Sharks pierwszym liderem - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Mpetrol Sharks pierwszym liderem

Rozpoczęła się druga edycja, organizowanej przez Jarosława Nowaka, Tarnowskiej Ligi Koszykówki BIG 3. Po spotkaniach rozegranych w sobotę w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach pierwszym liderem została ekipa Mpetrol Sharks, która w inauguracyjnym pojedynku pokonała zespół Toyota Kobos.

W pierwszym meczu, broniąca tytułu drużyna Zdrowego Projektu zmierzyła się z Wild Ballers, czyli zespołem, który pierwszą edycję zakończył na ostatniej, szóstej pozycji. Pierwsza połowa tego spotkania była bardzo wyrównana i zakończyła się minimalną wygraną, grającego bez dwóch wysokich zawodników, Wild Ballers. W końcówce meczu, gracze Zdrowego Projektu wykorzystali jednak zmęczenie rywali i pojedynek zakończył się ich dziewięciopunktową wygraną.

W kolejnym pojedynku, w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach zaprezentowały się: Toyota Kobos (zespół ten w pierwszej edycji TLK występował jako Hetman Killer’s) oraz grający w całkowicie przemeblowanym składzie wicemistrz pierwszej edycji, Mpetrol Sharks. Do przerwy nic nie zapowiadało tak efektownej wygranej zespołu „Rekinów”, który zakończył tę odsłonę z czteropunktową tylko przewagą. W drugiej połowie koszykarze Toyoty stracili jednak pomysł na grę i mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem Mpetrol Sharks.

Zdrowy Projekt – Wild Ballers 74-65 (33-35)

Zdrowy Projekt: Jacek Put 22 (2x3), Kamil Świętochowski 19, Daniel Stawarski 14, Marcin Put 13, Maciej Łabuda 6

Wild Ballers: Sylwester Słowik 25 (3x3), Adrian Kochanek 23, Mateusz Malinowski 14, Krzysztof Witiak 3

MVP meczu: Jacek Put - Zdrowy Projekt

Mpetrol Sharks – Toyota Kobos 87-65 (50-32)

Mpetrol Sharks: Daniel Olesik 32, Wojciech Kuraś 31, Krzysztof Kozicki 18 (2x3), Bogusław Świtek 6

Toyota Kobos: Mateusz Jarosiński 25 (4x3), Miłosz Stawarz 20, Rafał Krukar 18, Dawid Nowak 2

MVP meczu: Daniel Olesik – Mpetrol Sharks

Ecofishing: Piotr Badełek 23, Mateusz Kozdroń 17 (3x3), Paweł Zaczkiewicz 17 (5x3), Piotr Zaczkiewicz 8, Dawid Łazarz 7, Jakub Król 4

MVP meczu: Piotr Badełek – Ecofishing