Młodziczki Pałacu w półfinale Mistrzostw Polski - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Młodziczki Pałacu w półfinale Mistrzostw Polski

Hala Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Krupniczej okazała się szczęśliwa dla młodych koszykarek MKS Pałac Młodzieży Tarnów. W rozgrywanym w niej ćwierćfinale Mistrzostw Polski młodziczek (U-13) drużyna trenerów Jacka Falkowskiego i Pawła Michalika zajęła drugie miejsce i awansowała do półfinałów.

Młodziczki (koszykarki) MKS Pałac Młodzieży Tarnów z rodzinami

W pierwszym meczu gospodynie zmierzyły się z WSTK Wschowa. Pierwsze punkty zdobyły wprawdzie rywalki, ale w 3 min po rzucie Julii Słowik było 6-2 dla Pałacu. Na początku 8 minuty, po akcji Martyny Moskal na tablicy pojawił się nawet wynik 14-5, ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się sześciopunktową wygraną naszej drużyny. Druga część meczu rozpoczęła się od siedmiu punktów zespołu z województwa lubuskiego, który na początku 18 min prowadził 15-14. Trafienie Karoliny Krauze doprowadziło jednak do wyniku 19-15 dla Pałacu (19 min), a cztery kolejne punkty tej zawodniczki spowodowały, że do przerwy tarnowianki wygrywały 23-20. Po pięciu minutach gry po przerwie było 30-26, ale w 28 min Pałac przegrywał 30-31. Skuteczna gra w końcówce Wiktorii Olesińskiej, spowodowała, że po trzech kwartach Pałac prowadził 36-32. Ostatnia „ćwiartka” rozpoczęła się od trafienia Julii Słowik, w 35 min na tablicy pojawił się jednak wynik 40-40. Jeszcze minutę później było 44-44, ale pięć punktów Julii Słowik wyprowadziło Pałac na prowadzenie 49-44. Przewagi tej tarnowianki nie wypuściły już z rąk, zwyciężając 52-47 (14-8, 9-12, 13-12, 16-15).

Drugim rywalem koszykarek Pałacu był UKS Piątka Lublin. Pierwsze trzy punkty zdobyły w tym meczu lublinianki, ale w 4 min po rzucie wolnym Karoliny Krauze było 11-5 dla Pałacu. Jeszcze na początku 6 min tarnowianki prowadziły 16-10, aby na pierwszą przerwą zejść z dwoma punktami przewagi. Początek drugiej kwarty przebiegał pod znakiem wyrównanej gry i w 15 min po „trójce” Kamili Lechowicz ekipa trenerów Jacka Falkowskiego i Pawła Michalika wygrywała 28-25. Kolejne osiem punktów zdobyły jednak rywalki, które do przerwy wygrywały 33-29. W 24 min Julia Słowik dwukrotnie trafiając z linii rzutów wolnych doprowadziła do remisu 37-37, a minutę później po rzucie Martyny Moskal było 41-38. Na dwie minuty przed końcem trzeciej kwarty tarnowianki wygrywały 46-40, w końcówce przeciwniczki odrobiły jednak większość strat i po trzydziestu minutach przegrywały tylko 45-46. W 34 min koszykarki z Lublina wygrywały 54-51, dwie minuty później po akcji Julii Słowik na tablicy pojawił się jednak wynik 58-54 dla Pałacu. Rywalki nie zamierzały składać broni i w 37 min doprowadziły do remisu 60-60. W końcówce trafiły jednak Karolina Krauze oraz Martyna Moskal i mecz zakończył się wygraną Pałacu 64-60 (18-16, 11-17, 17-12, 18-15).

Po tych dwóch wygranych tarnowianki wraz z MUKS Bełchatów zapewniły już sobie awans do półfinału. Stawką niedzielnego pojedynku tych drużyn było natomiast pierwsze miejsce w turnieju. W 4 min po rzucie Natalii Bochnak, Pałac wygrywał 6-5, kolejne 15 punktów zdobyły jednak rywalki. Do przeciwniczek należał także początek drugiej kwarty, stąd też w 18 min zespół z Bełchatowa prowadził 40-7. Do przerwy notowano natomiast wynik 42-11. Mimo tak wysokiego prowadzenia bełchatowianki nie zamierzały zwalniać tempa i w 25 min wygrywały 53-11. Końcówka trzeciej kwarty była już wyrównana i po trzydziestu minutach było 60-19 dla MUKS. W 31 min przyjezdne wygrywały 64-21. W dalszych minutach tarnowianki zmniejszyły nieco straty, przegrywając 35-70 (7-20, 4-22, 8-18, 16-10).

MKS Pałac Młodzieży: Julia Słowik 44, Martyna Moskal 26, Kamila Lechowicz 21 (2x3), Karolina Krauze 20 (1x3), Natalia Bochnak 14, Izabela Bouwman 9, Wiktoria Olesińska 9, Kamila Szeliga 4, Weronika Bańbor 2, Oliwia Wyżykowska 2, Milena Bochnak 0, Kamila Kopeć 0, Zofia Marta 0, Amelia Wcisło 0, Zofia Zapała 0.