Młodzicy „B” MUKS 1811 Unii trzecią drużyną Małopolski - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Młodzicy „B” MUKS 1811 Unii trzecią drużyną Małopolski

Prowadzona przez trenera Jarosława Mosio drużyna najmłodszych koszykarzy MUKS 1811 Unii Tarnów zapewniła sobie trzecie miejsce w małopolskiej lidze młodzików „B”. W pojedynku o to miejsce nasz zespół zdecydowanie pokonał Wisłę Kraków.

Młodzicy "B" MUKS 1811 Unii Tarnów

Pierwsza kwarta spotkania, rozgrywanego w krakowskiej Tauron Arenie, należała do tarnowian, którzy po dziesięciu minutach prowadzili różnicą ośmiu „oczek”. W drugiej części meczu drużyna MUKS 1811 Unii również była zdecydowanie lepsza od gospodarzy i do przerwy zdobyła dwa razy więcej punktów od Wisły (36-18).

Najbardziej wyrównany przebieg miała trzecia kwarta sobotniego pojedynku. Zakończyła się ona trzypunktową wygraną miejscowych, stąd też po trzydziestu minutach zespół trenera Jarosława Mosio wygrywał 44-29. W ostatniej „ćwiartce” znów przeważali jednak tarnowianie, zwyciężając w końcowym rozrachunku 62-35 (22-14, 14-4, 8-11, 18-6).

MUKS 1811 Unia: Hubert Olszówka 30, Patryk Bartkowski 12, Dawid Zaranek 8, Szymon Witek 7, Daniel Łazarz 4, Michał Mazur 1, Filip Boda 0, Jan Boduch 0, Michał Ciasnocha 0, Mikołaj Gorczowski 0, Szymon Grzyb 0, Eryk Pokorny 0.