Młodzi tarnowianie z sukcesami - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Młodzi tarnowianie z sukcesami

W miniony weekend w Radomiu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych U18 w Lekkiej Atletyce. W ogólnopolskich zawodach nie zabrakło reprezentantów z tarnowskich klubów. Byli nimi Martyna Dzierwa z MLUKS Tarnów oraz Nikodem Wałaszek z KU AZS PWSZ.

Nikodem Wałaszek na zawodach w Radomiu

Młodzi tarnowianie startowali w biegach, IV miejsce na dystansie 3000 m zdobyła Martyna Dzierwa, podopieczna trenera Bartłomieja Golca. Natomiast VI miejsce na 200 m zdobył podopieczny trenera Jarosława Wałaszka, Nikodem Wałaszek, który wywalczył sobie także awans do Finału B biegu na 100 m, w którym uzyskał V Miejsce.

Wychowanek tarnowskiego AZS PWSZ dobiegł do finiszu w ciągu 11,14 sekund, natomiast startująca z barwami MLUKS-u pokonała dystans 3000 metrów w 10 minut (dokładniej 10 minut 22 sekund i 22 setnych).