Mistrzostwo dla kadetek Pałacu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Mistrzostwo dla kadetek Pałacu

Dzięki wyjazdowej wygranej z Wisłą Can-Pack Kraków, koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów zapewniły sobie pierwsze miejsce w rozgrywkach małopolsko-świętokrzyskiej klasy kadetek „B”. O sukcesie podopiecznych trenera Pawła Michalika zadecydował jeden punkt. Pałac i Wisła Can-Pack zakończyły bowiem sezon z takim samym dorobkiem, ale w bezpośrednich meczach o jedno „oczko” lepsze okazały się tarnowianki.

W pierwszej rundzie, grające we własnej hali koszykarki MKS Pałac Młodzieży przegrały z Wisłą Can-Pack 54-58. Przed rewanżowym spotkaniem miały o jeden punkt mniej od krakowianek, co oznaczało, że chcąc sięgnąć po mistrzostwo musiały wygrać w Krakowie różnicą minimum pięciu punktów.

Pojedynek miał bardzo wyrównany przebieg. Pierwsza kwarta zakończyła się dwupunktową wygraną Pałacu, który do przerwy prowadził 19-17. Po trzydziestu minutach na tablicy widniał korzystny dla ekipy z Tarnowa rezultat 33-30. W ostatniej kwarcie tarnowianki powiększyły dzielący oba zespoły dystans o kolejne dwa punkty, wygrywając 49-44 (10-8, 9-9, 14-13, 16-14), czyli dokładnie taką różnicą, jaką musiały zwyciężyć, aby sięgnąć po mistrzostwo.

MKS Pałac Młodzieży: Weronika Węglarz 19, Oliwia Węglarz 10, Gabriela Wajda 6, Klaudia Mojek 5, Katarzyna Śmiertka 4, Gabriela Ramian 2, Kaja Woźniak 2, Emilia Bartoszek 1, Oliwia Król 0, Adrianna Radwańska 0, Sylwia Słowik 0, Barbara Śmiertka 0.

Tarnowianki w dwunastu rozegranych spotkaniach tylko dwukrotnie schodziły z boiska pokonane. Oprócz wspomnianej już domowej porażki z Wisłą Can-Pack Kraków, nie sprostały także UMKS Gracz Starachowice, przegrywając na wyjeździe 66-69. Pozostałe dziesięć spotkań kończyły zwycięsko, zdobywając łącznie 936 punktów (średnio 78 w meczu), a tracąc 661 (55.1 na spotkanie).

W całym sezonie w drużynie Pałacu wystąpiło szesnaście zawodniczek: Oliwia Węglarz 231, Weronika Węglarz 225, Klaudia Mojek 72, Katarzyna Śmiertka 64, Gabriela Ramian 61, Katarzyna Drelicharz 60, Gabriela Wajda 60, Emilia Bartoszek 59, Kaja Woźniak 41, Barbara Śmiertka 31, Oliwia Król 12, Sylwia Słowik 12, Katarzyna Rzepka 4, Emilia Ptak 2, Adrianna Radwańska 2, Maja Galbarczyk 0.