Mini żużlowcy walczyli w Rybniku - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Mini żużlowcy walczyli w Rybniku

Na mini torze w Rybniku zawodnicy UKS Jaskółki Tarnów walczyli w ostatni weekend o kolejne punkty  do klasyfikacji Indywidualnych Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski Par Klubowych. Mini żużlowcy zdobyli miejsca na podium, udowadniając, że należą do ścisłej czołówki Polski w tych rozgrywkach.

W siódmej rundzie Indywidualnych Mistrzostw Polski pierwsze miejsce i 15 punktów zdobył Mateusz Cierniak. Jego koledzy z drużyny, Piotr Świercz i Mateusz Gzyl, zajęli odpowiednio dziewiąte i 14 miejsce. Z kolei w pierwszej (zaległej) rundzie Pucharu Polski Par Klubowych tarnowianie zdobyli 26 punktów, co dało im drugą pozycję. Dzięki takiemu wynikowi umocnili się w klasyfikacji generalnej na drugim miejscu.