Metal wygrał w Wojniczu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Metal wygrał w Wojniczu

Trzecią kolejkę spotkań rozegrały wczoraj zespoły rywalizujące o punkty w drugiej grupie tarnowskiej klasy okręgowej. Okazała się ona udana dla tarnowskiego Metalu, który wygrał 2-1 (0-1) wyjazdowy pojedynek z Olimpią Wojnicz.

Pierwsza połowa należała jednak do, walczących o pierwsze w tym sezonie punkty, gospodarzy. Jedyna w tej odsłonie bramka padła w 28 min, gdy na listę strzelców wpisał się Piotr Gałuszka.

Po zmianie stron długo nie zanosiło się na kolejne trafienia. Dopiero w 77 min do remisu doprowadził Szczepan Kogut. Sześć minut później drugiego gola dla Metalu zdobył natomiast Jerzy Gromadzki, ustalając tym samym wynik meczu.

Wygrana ta dała Metalowi awans na czwarte miejsce w tabeli. Do wyprzedzającej go trójki zespołów: Ładnej, Gromnika i Zorzy Zaczarnie, tarnowianie tracą dwa punkty.