Medalowe wspinanie - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Medalowe wspinanie

Aleksandra Kałucka wywalczyła złoty medal w rozegranym w austriackim Imst wspinaczkowym Pucharze Europy Juniorów. Podopieczna Tomasza Oleksego wystartowała  w konkurencji „na czas”.

Zawodniczka MKS Tarnovia w finale pokonała Rosjankę Darię Kuznetsovą. Tarnów reprezentowali także: Konrad Gruszka, który zajął ostatecznie szóste miejsce, Natalia Kałucka, która uplasowała się na 12. pozycji, Wiktoria Chrząszcz, która była dziewiąta i Jan Gorczowski (również dziewiąte miejsce).

Tydzień wcześniej juniorzy startowali w Mitterdorf (Austria) w Mistrzostwach Europy Juniorów. Wówczas Ola była piąta, Natalia 9., Konrad 10., Wiktoria 14, a Jan 18.