Małopolskie derby pod koszem - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Małopolskie derby pod koszem

W drugiej kolejce spotkań o mistrzostwo drugiej ligi, koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów jutro o godz. 19.30 zagrają na wyjeździe z lokalnym rywalem, Wisłą Kraków.

Oba małopolskie zespoły rozpoczęły sezon od porażek. Grający przed swoją publicznością tarnowianie ulegli 73-80 MCKiS Jaworzno, Wisła w wyjazdowym spotkaniu przegrała natomiast 94-109 z AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice. O losach tego spotkania w dużej mierze zadecydowała pierwsza kwarta, przegrana przez Wisłę różnicą szesnastu punktów. Po trzech kwartach krakowianie zmniejszyli straty do ośmiu tylko „oczek”, ostatnia kwarta znów należała jednak do „akademików”.

Najskuteczniejszym zawodnikiem Wisły był w tym meczu wychowanek Unii Tarnów, Rafał Zgłobicki, który zdobył 18 punktów. Szesnaście „oczek” do dorobku „wiślaków” dorzucił Michał Chrabota, a po dwanaście punktów dla krakowskiej drużyny zdobyli Wojciech Gorgoń i kolejny wychowanek Unii, Jakub Wojciechowski.

Wisła w poprzednim sezonie zakończyła rozgrywki grupowe na piątym miejscu, notując czternaście zwycięstw i dwanaście porażek. W pierwszej rundzie play-offów pokonała dwukrotnie (86-82 i 88-71) Zagłębie Sosnowiec, w drugiej została natomiast wyeliminowana przez obecnego pierwszoligowca, Syntex Księżak Łowicz, przegrywając w Łowiczu 98-106 oraz w Krakowie 66-68.