Koszykarze nie sprostali liderowi - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Koszykarze nie sprostali liderowi

W szóstej kolejce spotkań grupy „C” drugiej ligi mężczyzn, koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów zagrali na wyjeździe z liderem, niepokonaną w tym sezonie ekipą AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice. Do przerwy tarnowianie prowadzili różnicą jedenastu punktów, ostatecznie przegrali jednak 86-101 (33-18, 23-27, 15-30, 15-26).

Grający bez kontuzjowanego Dominika Niemczury tarnowianie rozpoczęli to spotkanie z ogromnym animuszem. W 2 min po rzucie z wyskoku Tomasza Bryzka prowadzili 7-0, minutę później po dwóch „trójkach” Mateusza Piski było 13-2 dla ekipy trenera Jarosława Mosio. Na niespełna trzy minuty przed końcem pierwszej kwarty, za trzy punkty trafił Łukasz Kasperzec (chwilę wcześniej dwukrotnie takimi rzutami popisał się Jacek Sulowski) i przewaga gości wzrosła do osiemnastu punktów (13-31). W końcówce kwarty gospodarze nieznacznie zmniejszyli straty, ale po dziesięciu minutach przegrywali różnicą piętnastu „oczek”.

Druga kwarta znów rozpoczęła się pomyślnie dla koszykarzy MUKS 1811 Unii, którzy w 13 min po trafieniu Michała Szewczyka wygrywali 41-22. Dwie minuty później po serii rzutów wolnych wykorzystanych przez katowiczan, na tablicy pojawił się wynik 30-44, ale na trzy i pół minuty przed przerwą, goście po akcji Tomasza Palmowskiego, prowadzili 52-32. Ostatnie fragmenty pierwszej połowy należały jednak do zespołu lidera i po dwóch kwartach było 56-45 dla MUKS 1811 Unii.

W 22 min po rzutach wolnych Tomasza Bryzka MUKS 1811 Unia wygrywał jeszcze 63-49. Kolejne jedenaście punktów zdobyli jednak koszykarze z Katowic i w 25 min gospodarze przegrywali już tylko 60-63. Cztery punkty Jacka Sulowskiego pozwoliły tarnowianom na doprowadzenie minutę później do wyniku 60-67, ale na niespełna dwie minuty przed końcem trzeciej kwarty, to katowiczanie – po trafieniu Mariusza Piotrkowskiego - wygrywali 71-67. Czteropunktowe prowadzenie utrzymali zawodnicy lidera do końca trzeciej kwarty, po której notowano wynik 75-71.

Ostatnia część meczu rozpoczęła się bardzo dobrze dla miejscowych. Zdobyli oni pierwsze osiem punktów, a w 35 min po rzucie z wyskoku Wiktora Majki powiększyli dzielący oba zespoły dystans do czternastu punktów (87-73). Minutę później tarnowianie przegrywali 78-90, stracili jednak dziewięć punktów z rzędu (99-78 na początku 38 min), co definitywnie przesądziło o ich przegranej. W ostatniej minucie za trzy punkty trafili jeszcze Michał Skowron i Mateusz Piska, zmniejszając rozmiary porażki MUKS 1811 Unii do piętnastu „oczek”.

MUKS 1811 Unia: Tomasz Bryzek 23, Jacek Sulowski 17, Tomasz Palmowski 13, Mateusz Piska 12, Paweł Zaczkiewicz 7, Michał Szewczyk 6, Michał Skowron 5, Łukasz Kasperzec 3, Michał Kaliński 0.