Koszykarze MUKS 1811 Unii wygrali w Limanowej - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Koszykarze MUKS 1811 Unii wygrali w Limanowej

W rozegranym awansem meczu przedostatniej kolejki trzeciej ligi, koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów zmierzyli się na wyjeździe z Limblachem Limanowa. Obie drużyny zapewniły już sobie wprawdzie udział w turniejach kwalifikacyjnych o awans do drugiej ligi, ale spotkanie to miało dla nich duże znaczenie w kontekście walki o drugie miejsce w końcowej klasyfikacji. Pojedynek zakończył się wygraną naszego zespołu 91-83 (21-20, 25-21, 17-32, 28-10).

Pierwsze dwie kwarty miały wyrównany przebieg. W każdej z nich nieznacznie skuteczniejsi okazali się jednak podopieczni trenera Krzysztofa Wawrzonka, którzy do przerwy prowadzili różnicą pięciu punktów (46-41).

W trzeciej „ćwiartce” na boisku zdecydowanie przeważali natomiast gospodarze. Zespół z Limanowej zdobył w tym okresie niemal dwa razy więcej punktów od MUKS Unii i po trzydziestu minutach wygrywał 73-63. Gospodarze byli więc na najlepszej drodze do powtórzenia sukcesu z pierwszego w tym sezonie meczu obu drużyn, w którym w listopadzie wygrali w Tarnowie 89-72.

Końcowe dziesięć minut należało jednak zdecydowanie do zespołu z Tarnowa. Koszykarze MUKS 1811 Tarnów z nawiązką odrobili straty, zwyciężając w końcowym rozrachunku różnicą ośmiu punktów.

MUKS 1811 Unia: Dawid Szewczyk 26, Jacek Sulowski 25, Dominik Niemczura 15, Mateusz Piska 8, Paweł Zaczkiewicz 8, Piotr Badełek 4, Sebastian Bogusz 3, Michał Skowron 2, Mateusz Kozdroń 0, Dawid Łazarz 0, Błażej Niepsuj 0, Marek Półtorak 0.