Koszykarki Pałacu pokonały zespół z Wisły - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Koszykarki Pałacu pokonały zespół z Wisły

W przedostatnim w tym sezonie meczu o mistrzostwo drugiej ligi, występujące w finale „B” koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów zmierzyły się w hali przy ul. Gumniskiej z ISWJ Wisła. Zespół z Wisły miał przed tym meczem spore problemy kadrowe i przyjechał do Tarnowa w pięcioosobowym tylko składzie. Spotkanie zakończyło się wygraną tarnowianek 80-69 (25-14, 19-18, 25-20, 11-17).

W 3 min gospodynie przegrywały 4-5, a dwie minuty później prowadziły różnicą jednego zaledwie punktu (10-9). W kolejnych minutach zdobyły jednak dziesięć punktów nie tracąc żadnego i w 9 min po dwóch kolejnych trafieniach Pauliny Liszki ich przewaga wzrosła do jedenastu „oczek” (20-9). Chwilę później po kolejnych punktach kapitan tarnowskiego zespołu było nawet 25-12, ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się jedenastopunktowym zwycięstwem koszykarek Pałacu.

Pierwsze pięć punktów w drugiej kwarcie zdobyły podopieczne trenera Mariusza Siedlika, które w 14 min wygrywały już 30-14. Minutę później po rzucie Roksany Skrabacz na tablicy pojawił się wynik 36-19. W dalszych minutach pierwszej połowy skuteczniejsze okazały się jednak przyjezdne i do przerwy przewaga Pałacu zmalała do dwunastu punktów (44-32).

Pierwsze minuty drugiej połowy przebiegały pod znakiem wyrównanej gry i w 25 min notowano wynik 52-41. Potem zespołowi z Wisły przytrafił się jednak podobny przestój jak w pierwszej kwarcie i w 28 min po rzucie wolnym Patrycji Kwiek, tarnowianki wygrywały 62-41. Pod koniec 28 min gospodynie osiągnęły największą w tym meczu przewagę, po rzucie Pauliny Liszki prowadziły 66-43. Końcówka trzeciej „ćwiartki” znów należała jednak do wiślanek i po trzydziestu minutach było 69-52.

W 33 min MKS Pałac Młodzieży wygrywał jeszcze 74-58, dwie minuty później rywalki zmniejszyły jednak straty do jedenastu „oczek” (74-63). Ostatnie fragmenty meczu przebiegały już pod znakiem gry kosz za kosz, stąd też spotkanie zakończyło się wygraną koszykarek z Tarnowa.

O tym czy podopieczne trenera Mariusza Siedlika zajmą dziewiąte czy dziesiąte miejsce w końcowej klasyfikacji, zadecyduje rewanżowy mecz z RKK AZS Racibórz, który rozegrany zostanie w Tarnowie w najbliższą sobotę o godz. 15.

MKS Pałac Młodzieży: Paulina Liszka 27, Julia Świętochowska 17, Sylwia Siedlik 10, Weronika Skrabacz 10, Patrycja Kwiek 6, Julia Węglarz 4, Gabriela Boguszewska 2, Martyna Kolbusz 2, Roksana Skrabacz 2.