Komplet wygranych koszykarskiej młodzieży - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Komplet wygranych koszykarskiej młodzieży

Pierwsze dni listopada były bardzo udane dla młodych koszykarek i koszykarzy z Tarnowa. Zarówno zawodniczki MKS Pałac Młodzieży Tarnów, jak i gracze MUKS 1811 Unii Tarnów, wygrali swoje mecze, przy czym we wszystkich przypadkach były to zwycięstwa bardzo wyraźne.

W rozgrywkach juniorów, zespół MUKS 1811 Unii Tarnów odniósł trzecie zwycięstwo, po raz trzeci przekraczając przy tym granicę stu zdobytych punktów. Tym razem podopieczni trenera Łukasza Wardzińskiego pokonali na wyjeździe 104-70 (31-15, 28-24, 26-15, 23-22) Koronę Politechnikę Kraków. Bardzo duży krok w stronę zdobycia kompletu punktów, tarnowianie zrobili już w pierwszej kwarcie, w której rzucili ponad dwa razy więcej punktów od gospodarzy. Do przerwy przewaga ekipy MUKS 1811 Unii wynosiła już dwadzieścia punktów (59-39), a po trzydziestu minutach goście prowadzili 85-54. Ostatnia kwarta była już wyrównana i mecz zakończył się zdecydowaną wygraną tarnowian.

MUKS 1811 Unia: Kamil Kucharski 23, Bartłomiej Kras 15, Mateusz Pochroń 13, Michał Moskal 12, Kamil Jewuła 11, Grzegorz Idziak 9, Andrzej Schabowski 8, Kacper Maniawski 7, Kamil Górecki 6, Adrian Boduch 0, Mikołaj Ciesielski 0.

W pierwszym meczu klasy kadetek „A”, trenowana przez Deborę Sajdak drużyna MKS Pałac Młodzieży Tarnów zagrała w hali przy ul. Gumniskiej z Cracovią 1906 Kraków. Było to jednostronny mecz, toczący się przy zdecydowanej przewadze tarnowianek. Koszykarki Pałacu, które po dziesięciu minutach prowadziły różnicą blisko dwudziestu „oczek”, w drugiej kwarcie zdeklasowały wręcz rywalki, pozwalając im na zdobycie zaledwie trzech punktów. Do przerwy gospodynie prowadziły już 57-13. Najbardziej wyrównana była trzecia kwarta, zakończona ośmiopunktową jedynie wygraną ekipy MKS PM. W ostatnich dziesięciu minutach wyższość tarnowianek znów nie podlegała dyskusji i mecz zakończył się ich zwycięstwem 109-35 (29-10, 28-3, 22-14, 30-8).

MKS Pałac Młodzieży: Weronika Węglarz 27, Oliwia Węglarz 20, Katarzyna Drelicharz 12, Gabriela Ramian 12, Katarzyna Śmiertka 11, Klaudia Mojek 9, Gabriela Wajda 6, Kaja Woźniak 6, Emilia Bartoszek 4, Aleksandra Kopacz 2, Nikola Biernat 0, Barbara Śmiertka 0.

Po kolejne, czwarte już w tym sezonie, zwycięstwo sięgnęła także inna drużyna Debory Sajdak. W piątej kolejce rozgrywek kadetek „B”, prowadzony przez nią zespół MKS Pałac Młodzieży Tarnów zmierzył się na wyjeździe z Wisłą CanPack Kraków. Pierwsza kwarta zakończyła się zdecydowaną wygraną ekipy Pałacu, która po dziesięciu minutach prowadziła 23-10. Kolejne dwie „ćwiartki” przebiegały pod znakiem wyrównanej gry i przed ostatnią odsłoną Pałac prowadził 52-35. W czwartej kwarcie znów wyraźnie skuteczniejsze były jednak podopieczne trenerki Debory Sajdak, wygrywając 74-43 (23-10, 14-13, 15-12, 22-8).

MKS Pałac Młodzieży: Katarzyna Śmiertka 28, Gabriela Wajda 18, Emilia Bartoszek 15, Barbara Śmiertka 5, Kaja Woźniak 4, Aleksandra Kopacz 2, Gabriela Ramian 2, Nikola Biernat 0, Sylwia Słowik 0, Wiktoria Zabawa 0.

Problemów ze zdobyciem dwóch punktów nie miała także prowadzona przez trenera Michała Skowrona drużyna kadetów „A” MUKS 1811 Tarnów. W rozegranym w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach, zaległym meczu czwartej kolejki jej przeciwnikiem był zespół MKK MDK Kielce. Używając terminologii piłkarskiej był to mecz do jednej bramki, w którym jedyną niewiadomą były rozmiary wygranej gospodarzy. Do przerwy tarnowianie prowadzili 57-31. Po zmianie stron ich przewaga była jeszcze wyraźniejsza i młodzi koszykarze MUKS 1811 Unii zwyciężyli 131-33 (32-7, 25-14, 38-7, 36-5).

MUKS 1811 Unia: Kacper Maniawski 29, Mikołaj Ciesielski 26, Grzegorz Idziak 21, Kacper Plebanek 14, Michał Knapik 10, Dominik Podraza 10, Adrian Szumlański 10, Dominik Machala 6, Adrian Boduch 5, Brajan Sowa 0.