Kolejne zwycięstwo tarnowskich siatkarek - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Kolejne zwycięstwo tarnowskich siatkarek

Zawodniczki Grupy Azoty Roleski PWSZ Tarnów pokonały na własnym boisku z beniaminkiem rozgrywek, zespołem NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. Mecz zakończył się wynikiem 3:0.

3 punkty w Tarnowie

Pierwszy set należał od początku do przyjezdnych, które wypracowały sobie 2 punkty przewagi, przez co wydawało się, że to one są na lepszej drodze do zwycięstwa w tej partii. Mimo kilku błędów tarnowianki nie poddały się, co pozwoliło najpierw doprowadzić do remisu, a następnie do wyjścia na prowadzenie. Przy wyniku 21:17 kilka punktów z rzędu zdobyły zawodniczki z Nowego Dworu Mazowieckiego, jednak po tym przestoju tarnowianki poprawiły skuteczność w ataku, ostatecznie wygrywając seta 25:22.

Druga seria była zdecydowanie lepsza dla zawodniczek z Tarnowa, które od pierwszych minut seta wykorzystały błędy przeciwniczek, narzuciły swój styl gry, pewnie kończąc ataki i zagrywki. Przy wyniku 16:10 podopieczne trenera Kujawskiego zdobyły kilka punktów, ale to nie zdołało wybić z rytmu siatkarek Grupy Azoty Roleski i to one do końca kontrolowały przebieg seta, kończąc go zwycięstwem 25:16.

Ostatnią partię zaczęły lepiej przyjezdne, obejmując prowadzenie w secie. W następnych akcjach obraz gry uległ zmianie, dzięki czemu tarnowianki zdobyły kilka punktów z rzędu i wyszły na prowadzenie. Nie odpuszczając do samego końca, tarnowianki zwyciężyły 25:19. Zespół z Tarnowa dopisał do swojego dorobku 3 punkty, wyprzedzając w tabeli Karpaty Krosno i AZS Politechniki Śląskiej Gliwice.

Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 3:0(25:22, 25:16, 25:19)

Składy zespołów:

Grupa Azoty: Dreczka, Szczygieł, Bimkiewicz, Stroińska, Szabó, Pellegrino, Krześlak (libero)

NOSiR: Tkaczyk, Świętoń, Duda, Paluszkiewicz, Wołoszyn, Turkot, Balcerowicz (libero) oraz Serowiecka, Kołodziejczyk, Cybulska

MVP: Karolina Szczygieł