Juniorzy Pałacu wygrali w Gorlicach - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Juniorzy Pałacu wygrali w Gorlicach

W przedostatnim meczu pierwszej rundy koszykarskiej klasy juniorów, prowadzona przez trenera Jacka Falkowskiego drużyna MKS Pałac Młodzieży Tarnów zmierzyła się na wyjeździe z MKS Gorlice. Tarnowianie pokonali gospodarzy 72-62 (21-22, 19-12, 14-16, 18-12). Była to ich piąta w sezonie wygrana, po której zajmują drugie miejsce w tabeli.

O zwycięstwie koszykarzy Pałacu zadecydowały wygrane przez nich różnicą kilku punktów parzyste kwarty. Zarówno pierwsza, jak i trzecia „ćwiartka” zakończyły się bowiem nieznacznymi wygranymi gorliczan.

Po pierwszej kwarcie MKS Gorlice prowadził różnicą jednego punktu, do przerwy było już jednak 40-34 dla drużyny trenera Jacka Falkowskiego. Po trzydziestu minutach przewaga Pałacu zmalała do czterech punktów (54-50). Końcowe dziesięć minut znów należało jednak do tarnowian, którzy wygrali ostatecznie różnicą dziesięciu „oczek”.

MKS Pałac Młodzieży: Dawid Łazarz 30, Mateusz Jarosiński 21, Piotr Zaczkiewicz 11, Wojciech Iwaniec 4, Stanisław Majchrzak 4, Kamil Górecki 2, Dawid Czarnik 0, Mikołaj Ginter 0, Krystian Kopeć 0, Nikodem Kowalczyk 0.