Judocy na medal - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Judocy na medal

Sześć medali z Turnieju o Puchar Miasta rozegranego w słowackim Martinie przywieźli zawodnicy Błękitnych MPEC. Tarnowscy judocy w kategoriach: junior młodszy i młodzik zdobyli dwa złota, trzy srebra i jeden brązowy medal.

Na starcie stanęło ponad 300 zawodników i zawodniczek ze Słowacji, Czech oraz Polski. Barw klubu z Tarnowa broniła siódemka judoków. Najlepiej z ekipy zaprezentowali się Kacper Sieniawski triumfator wagi 60 kg oraz Arkadiusz Dziarmaga w wadze do 73 kg. Srebrne krążki zdobyli Jakub Prokopowicz w wadze do 81 kg , Klaudia Dziarmaga w wadze do 63 kg oraz Weronika Jasiak w wadze do 57 kg . Brązowy medal w wadze do 73 kg wywalczył Bartek Jurkiewicz. Tuż za podium, na czwartym miejscu,  uplasował się, walczący  w wadze do 66 kg, Leśniowski Michał.

Drużynowo podopieczni Krzysztofa Sieniawskiego wywalczyli drugą lokatę pośród 14 startujących w zawodach zespołów.