Jednobramkowa przegrana w Przemyślu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Jednobramkowa przegrana w Przemyślu

Szczypiorniści Grupy Azoty Tarnów rozegrali wczoraj pierwszy mecz kontrolny przed wznowieniem rozgrywek PGNiG Superligi. Podopieczni trenera Marcina Markuszewskiego przegrali w Przemyślu z wiceliderem grupy „C” pierwszej ligi, tamtejszym Czuwajem, 28-29 (16-14).

Tarnowianie zagrali w Przemyślu w najsilniejszym niemal składzie, w którym zabrakło jedynie Łukasza Nowaka i Rennosuke Tokudy. W zespole gospodarzy zadebiutował natomiast doskonale znany tarnowskim kibicom, wychowanek MKS Pałac Młodzieży Tarnów, grający ostatnio w mieleckiej Stali, Daniel Dutka.

Pierwszą bramkę we wczorajszym sparingu rzucił Jakub Kowalik, w kolejnych minutach więcej z gry mieli jednak gospodarze. W 12 min po trafieniu Macieja Kubisztala, Czuwaj prowadził 6-5. Trzy z rzędu trafienia Łukasza Kużdeby spowodowały jednak, że w 15 min było 8-6 dla Grupy Azoty. Na sześć minut przed końcem przemyślanie doprowadzili do remisu 11-11, w końcówce pierwszej połowy o dwa trafienia skuteczniejsi okazali się jednak podopieczni trenera Marcina Markuszewskiego.

Druga część meczu rozpoczęła się od trzech trafień Czuwaju i w 33 min Tomasz Biernat wyprowadził swój zespół na prowadzenie 17-16. Kolejne minuty należały jednak do „siódemki” z Tarnowa, która w 49 min wygrywała różnicą trzech bramek (27-24). Pięć minut później po rzucie Mateusza Kroczka było 27-27. W odpowiedzi bramkę zdobyli tarnowianie, a do kolejnego remisu doprowadził z rzutu karnego Michał Kubisztal. Chwilę wcześniej grający trener Czuwaju nie wykorzystał rzutu karnego, z siedmiu metrów nie trafił również przy wyniku 28-28. Szansy na trafienie z rzutu karnego nie wykorzystał również Jakub Kowalik, a rezultat w ostatnich sekundach ustalił Paweł Stołowski.

Grupa Azoty: Grzegorz Barnaś, Patryk Małecki – Jakub Kowalik 6, Wojciech Dadej 5, Łukasz Kużdeba 5, Mateusz Wojdan 4, Paulo Grozdek 2, Emilian Jewuła 2, Albert Sanek 2, Mindaugas Tarcijonas 2, Michał Grabowski, Damian Misiewicz, Bartosz Niemiec, Kamil Pedryc.

Spotkanie rewanżowe rozegrane zostanie w najbliższą sobotę, 18 stycznia, w Arenie Jaskółka Tarnów. Początek meczu o godz. 11. Liczba miejsc ograniczona.