„Jaskółki” tym razem drugie w Gnieźnie - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

„Jaskółki” tym razem drugie w Gnieźnie

Młodzi żużlowcy walczący o punkty w półfinałach Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów, drugi dzień z rzędu rywalizowali na torze w Gnieźnie. Po czwartym miejscu zajętym we wtorkowym turnieju, we wczorajszych zawodach ekipa Grupy Azoty Unii Tarnów wywalczyła drugą lokatę.

Tarnowianie na inaugurację zmierzyli się w trzecim biegu z parą Speed Car Motoru Lublin. Wyścig zakończył się wygraną Wiktora Lamparta, a kolejne miejsca zajęli: Mateusz Cierniak, Dawid Rempała i Miłosz Cichy.

W dwóch kolejnych startach, zawodnicy Grupy Azoty Unii zdobyli komplet punktów. W szóstym wyścigu Patryk Rolnicki i Mateusz Cierniak pokonali parę MRGARDEN GKM Grudziądz: Damian Lotarski – Dawid Wawrzyniak. W biegu dziesiątym Dawid Rempała i Patryk Rolnicki okazali się natomiast szybsi od duetu Lokomotivu Daugavpils: Davis Kurmis – Elvis Avgucevics.

Występ w biegu dwunastym zakończył się dla „Jaskółek” drugim tego dnia remisem. Komplet punktów wywalczył w nim Mateusz Cierniak, natomiast Dawid Rempała musiał uznać wyższość Kacpra Pludry i Szymona Szlauderbacha z Fogo Unii Leszno.

Jedynej w środowych zawodach porażki doznali tarnowianie w gonitwie numer piętnaście, w której za rywali mieli zawodników miejscowego Aforti Startu. Rywalizacja dwóch najlepszych drużyn turnieju zakończyła się sukcesem Maksymiliana Bogdanowicza, który w pokonanym polu zostawił swojego klubowego kolegę Damiana Stalkowskiego oraz Patryka Rolnickiego i Dawida Rempałę.

W ostatnim starcie – w wyścigu dwudziestym – nasi żużlowcy po raz trzeci wygrali 5-1. Pierwszy na metę przyjechał Patryk Rolnicki, drugie miejsce zajął Mateusz Cierniak, a za plecami tarnowian wyścig ukończyli reprezentanci Zdunek Wybrzeża Gdańsk: Karol Żupiński i Dominik Kossakowski.

Wyniki

1. Aforti Start Gniezno – 24 pkt. – Norbert Krakowiak 8+1 (3,0,3,2), Maksymilian Bogdanowicz 11+1 (2,3,3,3), Damian Stalkowski 5+1 (2,1,-,2), Michał Lewandowski 0 (u)

2. Grupa Azoty Unia Tarnów – 22 pkt. – Mateusz Cierniak 9+2 (2,2,3,2), Dawid Rempała 4+1 (1,3,0,0), Patryk Rolnicki 9+1 (3,2,1,3)

3. Fogo Unia Leszno – 20 pkt. – Szymon Szlauderbach 8+1 (1,3,3,1), Kacper Pludra 2 (0,2,w,-), Wiktor Trofimow jr 10+2 (2,2,3,3), Krzysztof Sadurski 0 (0)

4. Lokomotiv Daugavpils – 19 pkt. – Artiom Trofimow 9+2 (3,2,3,1), Davis Kurmis 7 (1,1,3,2), Elvis Avgucevics 3 (3,0,w,-)

5. Zdunek Wybrzeże Gdańsk – 15 pkt. – Dominik Kossakowski 4+1 (3,0,1,0), Karol Żupiński 6+2 (2,2,1,1), Marcin Turowski 5 (1,w,2,2)

6. Speed Car Motor Lublin – 13 pkt. – Wiktor Lampart 10 (3,2,3,2), Miłosz Cichy 3 (0,1,1,1), Kacper Gosik 0 (w,-,-,-)

7. MRGARDEN GKM Grudziądz – 12 pkt. – Damian Lotarski 4+1 (0,1,1,2), Denis Zieliński 3 (1,0,2,0), Dawid Wawrzyniak 5 (0,1,1,3)