Grzegorz Kapała znów nie dał szans rywalom - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Grzegorz Kapała znów nie dał szans rywalom

W środę i w czwartek na torze Speed Race Tarnów rozegrane zostały zawody drugiej rundy trzynastej już edycji ligi kartingowej. Najlepsi okazali się w nich Michał Durak i Grzegorz Kapała. Ci sami zawodnicy przewodzą w klasyfikacji generalnej po dwóch rundach.

Plakat ligi kartingowej

Sesja kwalifikacyjna juniorów zakończyła się sukcesem Michała Duraka, a kolejne lokaty zajęli Oskar Wiejas-Ziętek i Jan Link. W pierwszej finałowej rywalizacji kolejność na dwóch pierwszych miejscach była identyczna, a na trzeciej pozycji linię mety minął Bartosz Wilk. W drugim finale „A” zwyciężył natomiast Oskar Wiejas-Ziętek, drugi był Michał Durak, a trzeci Bartosz Jakubas.

W drugiej rundzie triumfował Michał Durak, drugie miejsce zajął Oskar Wiejas-Ziętek – po 29 pkt., a trzecie Bartosz Wilk – 25 pkt. W klasyfikacji generalnej prowadzi natomiast Michał Durak – 58 pkt., a dalsze lokaty w czołowej szóstce zajmują: 2. Oskar Wiejas-Ziętek – 57 pkt. 3. Bartosz Jakubas – 51 pkt., 4. Nikodem Piątek – 46 pkt., 5. Bartosz Wilk – 43 pkt., 6. Jan Link – 36 pkt.

Wśród seniorów swoją dominację sprzed dwóch tygodni potwierdził Grzegorz Kapała. Triumfował on zarówno w kwalifikacjach, jak i w obu wyścigach finałowych. W kwalifikacjach i w pierwszym finale „A” drugie miejsce zajął Kacper Kajmowicz, a trzecie Tomasz Górski. W drugim biegu finałowym zawodnicy ci zamienili się natomiast miejscami.

Najlepszym zawodnikiem drugiej rundy okazał się rzecz jasna Grzegorz Kapała – 30 pkt., na drugim miejscu sklasyfikowany został Kacper Kajmowicz, a na trzecim Tomasz Górski – po 27 pkt. W punktacji po dwóch rundach prowadzi z kompletem 60 pkt. Grzegorz Kapała. Drugi jest Kacper Kajmowicz – 54 pkt., tuż za nim klasyfikowany jest Krystian Rycharski – 50 pkt. Czwarte miejsce zajmuje Krzysztof Gardziel – 40 pkt., na piątej pozycji plasuje się Szymon Gawenda – 39 pkt., a czołową szóstkę zamyka – Bartosz Turek – 35 pkt.

Trzecia runda ligowych rozgrywek odbędzie się na torze Speed Race Tarnów w pierwszym tygodniu grudnia. W środę, 2 grudnia o godz. 19 rozpoczną się zmagania juniorów. Dzień później o godz. 20 rozpocznie się natomiast rywalizacja seniorów. Więcej informacji o rozgrywkach ligowych znaleźć można na stronie: www.gokarty-tarnow.pl.