Fascynujący szlagier, Westovia wciąż niepokonana - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Fascynujący szlagier, Westovia wciąż niepokonana

Szlagierowy mecz lidera Westovii Okna Pawłowski z wiceliderem Rock N` Roll Redruk, zgodnie z przewidywaniami, okazał się absolutnym hit dziewiątej kolejki Pawłowski Sport Tarnowskiej Ligi Futsalu.

Od mocnego uderzenia rozpoczęła spotkanie Westovia. Ireneusz Gryboś, który najpierw celnie strzelił z rzutu wolnego, później po raz drugi wyprowadził swój zespół na prowadzenie po potężnym strzale z "przedłużonego" rzutu karnego. Po drugiej stronie postacią wiodącą był Leszek Janicki, który strzelił wyrównującego gola na 1-1, a później, przy wyniku 4-1, natchnął swoich kompanów strzelając swojego drugiego gola. Po bramkach Sebastiana Hajduka, Pawła Kukusia i ponownie Ireneusza Grybosia było już 5-2. Wtedy przypomniał o sobie Łukasz Popiela, który trzykrotnie znalazł skuteczną broń na lidera. Mimo korzystnych sytuacji dla obu drużyn, wynik już się nie zmienił i hit kolejki zakończył się remisem, a niepokonana Westovia wciąż piastuje pozycję lidera.

Z tego remisu najbardziej zadowolone były goniące ich zespoły, a w szczególności Lumaro Ekotar Elbud i Topicar Auto Części. Ci pierwsi jednak nie zdołali utrzymać trzeciej lokaty, gdyż wysoko ulegli swoim kolegom z Tad-Bud Seat Team. Pierwsza połowa tego spotkania to przede wszystkim twarda defensywa i nieliczne ataki, lecz w drugiej zawodnicy się już rozstrzelali. Pierwszy do siatki trafił Robert Witek, a za chwilę w jego ślady poszedł Marcin Kajca i dwoma celnymi kopnięciami podwyższył wynik na 3-0. Lumaro nie mając nic do stracenia zagrało z "wycofanym" bramkarzem i zaatakowało całą piątką. Nie lada sprytem okazał się wówczas bramkarz Tad-Budu Michał Pieniądz, który obronił strzał rywali i dalekim wykopem trafił do pustej bramki podwyższając wynik. W końcu jednak i Lumaro zdobyło swojego gola, kiedy przytomnie pod bramką odnalazł się Grzegorz Witek. Ostatnie słowo należało jednak do Wojciecha Krauze, który przypieczętował zwycięstwo w ostatnich sekundach spotkania, ustalając wynik na 5-1.

Topicar wykorzystał nadarzającą się okazję, by na koniec sezonu 2010 znaleźć się na najniższym stopniu podium. Ich mecz z Gawro może nie był porywającym widowiskiem, lecz przede wszystkim walką o ligowe punkty. Zwycięsko z tej batalii wyszedł właśnie Topicar, który po bramkach Tomasza Mikosia oraz Jarosława Hajduka wygrał 2-0.

Świąteczną niespodziankę sprawił sobie Flok Alex Team, który w końcu zdobył pierwszy komplet punktów w 1 lidze pokonując AZS PWSZ 4-1. Po dwa gole dla wygranych zdobyli Damian Świątek i Paweł Kubik, a jedynego gola dla studentów uzyskał Mateusz Soja.

Wygraną mógł się również cieszyć Car Serwice, a ich wygrana 7-3 z Luxtorpedą Soki Pysio przyszła stosunkowo łatwo. Na gola Grzegorza Jasiaka odpowiedział Adam Markiewicz i wynik remisowy widniał przez kilka minut. Gdy celnie uderzył Krzysztof Gładysz, z "pysiów" uleciało powietrze, w konsekwencji czego hattrickiem popisał się Krzysztof Palej.

W zgoła odmiennej atmosferze przebiegał mecz sąsiadów z tabeli PRO-FIS - Street Football. Po golu Kamila Wilka w pierwszej połowie "księgowi" skutecznie się bronili, aż w końcu w drugiej połowie wyrównał Kamil Nytko. Obie drużyny miały swoje okazje do celnych strzałów, lecz żaden z nich nie trafił do celu. Było to jedyne remisowe rozstrzygnięcie, ale mimo to w meczu nie zabrakło emocji, o czym może świadczyć ilość napomnień i wykluczeń.

LIGA: I liga