Emilia Nizio triumfowała w dwóch OTK - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Emilia Nizio triumfowała w dwóch OTK

Tenisistka UKS ACT Sport Tarnów, Emilia Nizio triumfowała w Ogólnopolskich Turniejach Klasyfikacyjnych skrzatek (zawodniczek do lat 12), rozgrywanych w Świdniku i w Krakowie. Tarnowianka odniosła w nich komplet dziesięć zwycięstw, przegrywając jednego zaledwie seta.

Turniej w Świdniku rozgrywany był systemem grupowym. Emilia Nizio trafiła do grupy „B”, w której odniosła komplet zwycięstw, nie tracąc seta i oddając rywalkom tylko cztery gemy. W tej fazie rozgrywek tarnowianka pokonała 6-0, 6-1 Natalię Kowal z SKT Smecz Puławy, 6-0, 6-1 Natalię Wielebę z Avii Świdnik oraz 6-0, 6-2 Julię Teuchmann z Grzegórzeckiego Kraków.

Dało jej to pewny awans do strefy finałowej, w której zmierzyła się ze zwyciężczyniami pozostałych grup. W pierwszym meczu finałowym zawodniczka UKS ACT Sport pokonała 6-1, 6-4 Maję Nieradzik z Mostostalu Zabrze, w drugim równie pewnie, bo 6-0, 6-2 wygrała natomiast z Mileną Zając z Czarnych Rzeszów. Ostatnią rywalką Emilii była Leila Javaheri z Grzegórzeckiego Kraków, a pojedynek ten decydował o wygranej w całym turnieju. Pierwszy set zakończył się wynikiem 7-5 dla tarnowianki, ale drugiego seta nasza zawodniczka przegrała 0-6. W trzecim Emilia Nizio zwyciężyła jednak 10-7, zapewniając sobie zwycięstwo w zawodach.

Turniej na kortach Grzegórzeckiego Kraków, tarnowianka rozpoczęła od wygranej 7-6 (5), 6-1 z Zofią Dobiją z ŚCT Pszczyna. W ćwierćfinale reprezentantce UKS ACT Sport znów przyszło zmierzyć się z Mileną Zając. Rzeszowianka rozegrała wprawdzie lepszy mecz niż w Świdniku, ale nie wystarczyło to na bardzo dobrze dysponowaną tarnowiankę, która zwyciężyła 6-4, 6-1. Półfinałową rywalką Emilii była kolejna zawodniczka ŚCT Pszczyna, Zosia Strzyżewska. Tarnowianka wzięła udany rewanż za porażkę w poprzednim spotkaniu tych zawodniczek i kontrolując od początku mecz wygrała 6-2, 6-2. W finale na Emilię Nizio czekała ponownie Leila Javaheri. Trwający dwie godziny mecz rozgrywany był w ponad trzydziestostopniowym upale. Tarnowianka wyciągnęła wnioski z przegranego seta w meczu w Świdniku i panując nad przebiegiem spotkania zwyciężyła 6-3, 6-3.