Emilia Nizio mistrzynią Małopolski - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Emilia Nizio mistrzynią Małopolski

Dziesięcioletnia zawodniczka UKS ACT Sport Tarnów, Emilia Nizio, zdobyła Mistrzostwo Małopolski Skrzatek U12 w grze singlowej oraz wicemistrzostwo w grze podwójnej w tenisie ziemnym w zawodach rozegrywanych w ostatni weekend maja w Krakowie. Tym samym obroniła halowe Mistrzostwo Małopolski, które zdobyła w styczniu tego roku oraz potwierdzając swoją dominację w regionie wśród tenisistek do lat 12.

Emilia była rozstawiona w turnieju z numerem 1 i rozpoczęła turniej od wolnego losu. Pierwszy mecz rozegrała z Josephine Pasiut, trenującą na co dzień w Kolonii. Wygrała to starcie 6:2, 6:1. W półfinale tarnowianka stoczyła zacięty trzysetowy pojedynek ze swoją partnerką deblową Natalią Kłys z KS Grzegórzecki Kraków. Początek meczu nie zapowiadał tego, gdyż w pierwszym secie Emilia gładko wygrała 6:0. W drugim przeciwniczka zaczęła grać już dużo lepiej, popełniając mniej błędów, co przełożyło się na wygranie seta 6:4. Trzeci set rozgrywany jako super tiebreak zawodniczka z Tarnowa rozstrzygnęła na swoją korzyść 10:6.

Finał trwał prawie trzy godziny. Po drugiej stronie siatki stanęła Leila Javaheri - tenisistka z USA. Mecz był pełen zwrotów akcji. Zawodniczka UKS ACT Sport Tarnów wygrała pierwszego seta 7:6, natomiast w drugim cały czas musiała gonić rywalkę. Przegrywając 3:5 potrafiła wrócić do meczu i wygrać seta 7:5 i tym samym triumfować w całym turnieju.

W grze podwójnej, wspólnie ze wspomnianą Natalią Kłys, Emilia zdobyła wicemistrzostwo. Mecz rozstrzygnęły na swoją korzyść stosunkiem 7:6, 6:7 i 10:7 zawodniczki KS Grzegórzecki Kraków, Oliwia Jałocha i Wiktoria Moszczak, zaledwie kilkoma piłkami w trzecim secie.