Efektowne zwycięstwo juniorów młodszych Pałacu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Efektowne zwycięstwo juniorów młodszych Pałacu

Z czterech meczów stoczonych podczas weekendu przez młodzieżowe zespoły MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów w rozgrywkach Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej, sukcesem zakończyła się jedynie potyczka juniorów młodszych. Dwóch porażek doznały bowiem juniorki młodsze, swój mecz przegrały także młodziczki Pałacu.

Prowadzona przez trenera Marcina Janasa „siódemka” juniorów młodszych Pałacu zmierzyła się w swojej hali z MOSiR Bochnia. Podobnie jak pierwszy w tym sezonie mecz obu tych drużyn, także i niedzielna konfrontacja była jednostronnym widowiskiem, w którym jedyną niewiadomą były rozmiary wygranej MKS PM MPEC. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 40-12 (20-4) dla Pałacu, a więc niemal takim samym jak grudniowy pojedynek w Bochni, w którym podopieczni trenera Marcina Janasa zwyciężyli 40-13.

MKS Pałac Młodzieży MPEC: Kacper Słowik, Jakub Hołda, Szczepan Mortek – Oskar Klamrzyński 8, Patryk Kwarciński 6, Igor Mróz 5, Szymon Porębski 5, Konrad Sanek 5, Dawid Sternal 3, Dominik Tulik 3, Filip Mróz 2, Piotr Ślęczkowski 2, Jakub Cieślak 1, Michał Łabno, Konrad Wątroba.

Juniorki młodsze MKS PM MPEC Tarnów w sobotę zagrały w Krakowie z drugą drużyną tamtejszego Kusego. Do przerwy podopieczne trenera Tomasza Śmieszka prowadziły różnicą sześciu bramek. W drugiej połowie gospodynie z nawiązką odrobiły jednak te straty, zwyciężając 31-27 (11-17). Dzień później tarnowianki zmierzyły się przed własną publicznością z SPR Olkusz. W meczu tym w obu połowach padły identyczne wyniki, a spotkanie zakończyło się przegraną Pałacu 30-38 (15-19).

MKS Pałac Młodzieży MPEC: Emilia Wiatr, Natalia Madejska – Katarzyna Kucajda 8 i 11, Oliwia Baut 7 i 2, Aleksandra Pazdro 6 i 8, Oliwia Dziekan 4 i 5, Gabriela Brożek 1 i 2, Aleksandra Stach 1 i 1, Paulina Orzechowska 0 i 0, Martyna Rataj 0 i 0, Katarzyna Różycka – i 1, Daria Bielecka – i 0.

Swojego dorobku punktowego nie powiększyły także młodziczki Pałacu, które zagrały na wyjeździe z pierwszym zespołem Kusego Kraków. Do przerwy gospodynie okazały się lepsze o sześć trafień. Po zmianie stron powiększyły natomiast dzielący oba zespoły dystans o kolejne siedem „oczek” i mecz zakończył się porażką ekipy trenera Łukasza Szostaka 22-35 (10-16).

MKS Pałac Młodzieży MPEC: Julia Bednarz – Katarzyna Różycka 10, Magdalena Leśniak 5, Monika Kopciuch 3, Dagmara Biedroń 2, Martyna Dębowska 2, Weronika Gondek, Weronika Klich, Anna Łądkiewicz.