Efektowna wygrana kadetek Pałacu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Efektowna wygrana kadetek Pałacu

Dwa zwycięstwa i przegrana to dorobek weekendowych występów koszykarskich zespołów kadetek i kadetów z naszego miasta. Szczególną uwagę zwraca postawa kadetek „A” MKS Pałac Młodzieży, które w wyjazdowym meczu zdobyły ponad trzy razy więcej punktów od rywalek.

Przeciwnikiem zespołu prowadzonego przez Pawła Michalika była w sobotnim meczu Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków. W pierwszej kwarcie tarnowianki wręcz „zdemolowały” gospodynie. Wystarczy powiedzieć, że koszykarki Pałacu pozwoliły rywalkom na zdobycie zaledwie trzech punktów, same rzuciły ich natomiast trzydzieści jeden. W kolejnych kwartach przewaga przyjezdnych nie była aż tak miażdżąca, tym niemniej w każdej z tych „ćwiartek” zdobyły przynajmniej dwa razy więcej punktów od przeciwniczek. Do przerwy Pałac prowadził więc 65-13, aby ostatecznie wygrać 125-40 (31-3, 34-10, 34-14, 26-13).

MKS Pałac Młodzieży: Magdalena Maksymowicz 35, Klaudia Stachura 28, Oliwia Węglarz 14, Karolina Laszota 10, Weronika Węglarz 9, Kinga Kozielec 8, Maria Srebro 8, Kinga Bałła 5, Klaudia Mojek 4, Sara Soprych 4.

Bardzo pracowity weekend mieli kadeci „A” MUKS 1811 Unii Tarnów, których szkoleniowcem jest Jarosław Mosio. W sobotę, w zaległym meczu szóstej kolejki zagrali oni w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach z UKS Regis Wieliczka. Po pierwszej kwarcie, wygranej przez gości różnicą sześciu punktów, w drugiej tarnowianie z nawiązką odrobili te straty i do przerwy prowadzili 37-34. Minimalne prowadzenie gospodarzy (56-55) utrzymywało się jeszcze po trzydziestu minutach.  W emocjonującej końcówce skuteczniejsi okazali się jednak goście i koszykarze MUKS 1811 Unii przegrali 72-78 (11-17, 26-17, 19-21, 16-23), doznając pierwszej w sezonie porażki.

Zupełnie inny przebieg miał niedzielny pojedynek w Oświęcimiu, w którym rywalem tarnowian był tamtejszy UKS Kadet. Po pierwszej kwarcie MUKS Unia 1811 prowadził różnicą dwudziestu punktów. W kolejnych kwartach, podopieczni trenera Jarosława Mosio sukcesywnie powiększali dzielący oba zespoły dystans, zwyciężając w końcowym rozrachunku 108-47 (29-9, 26-7, 25-18, 28-13).

MUKS 1811 Unia: Michał Moskal 16 i 16, Andrzej Schabowski 15 i 14, Mateusz Tryba 12 i 19, Damian Banak 11 i 14, Bartłomiej Kras 11 i 13, Adrian Kloch 3 i 11, Mateusz Pochroń 2 i 9, Brajan Sowa 2 i 2, Michał Knapik – i 5, Idziak – i 3, Dominik Machala – i 2, Kacper Maniawski – i 0.