Dziewięciolatka mistrzynią Małopolski - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dziewięciolatka mistrzynią Małopolski

Emilia Nizio, zawodniczka ACT Sport, wywalczyła halowe mistrzostwo Małopolski w tenisie w kategorii wiekowej do 12 lat. To drugie w przeciągu kilku dni zwycięstwo dziewięciolatki. Wcześniej uczennica Zespołu Szkół Sportowych w Tarnowie stanęła na najwyższym stopniu podium w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym odbywającym się w Bytomiu.

W czasie zmagań Emilia pozostawiła w pokonanym polu nawet o dwa lata starsze rywalki. W finale pokonała 12-latkę Oliwię Jałochę z KS Grzegórzecki Kraków 6:3, 6:2. W lutowej liście klasyfikacyjnej Polskiego Związku Tenisa tarnowska zawodniczka będzie drugą tenisistką w Polsce w swoim roczniku.

Emilia z tenisem związana jest od piątego roku życia. Na swoim koncie ma już wiele sukcesów w różnych kategoriach wiekowych. W najbliższym czasie dziewczynka wybiera się do Puszczykowa k. Poznania na mistrzostwa Polski do lat 10 do Akademii Tenisa Angelique Kerber.