Dwie porażki młodzików Pałacu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dwie porażki młodzików Pałacu

Niedziela nie była udana dla zespołów MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów, występujących w małopolskiej lidze młodzików. W drugiej kolejce rundy rewanżowej, mimo gry przed swoją publicznością, porażek doznały obie „siódemki” Pałacu.

Rywalem MKS PM MPEC I Tarnów był lider, UKS Krakowiak 85 Kraków. Wynik meczu otworzył w 1 min Dawid Chudyka, w 4 min było już jednak 1-3. Kolejne minuty przyniosły wyrównaną grę, z lekką przewagą podopiecznych trenera Tomasza Ciapały. W 8 min po trafieniu Pawła Chłopka było 6-6, a trzy minuty później Igor Bielko wyprowadził nasz zespół na prowadzenie 8-7. W 16 min było już 11-9 dla „siódemki” z Krakowa, która cztery minuty później prowadziła tylko 14-13. Końcówka pierwszej połowy należała jednak zdecydowanie do gości. Krakowianie wygrali ten fragment spotkania 8-2 i do przerwy prowadzili różnicą siedmiu bramek (22-15).

Po zmianie stron, bramki Dawida Chudyki i Igora Bielki, pozwoliły gospodarzom na zmniejszenie strat do pięciu trafień (17-22 w 26 min). W 29 min po dwóch bramkowych akcjach Jakuba Łaszczewskiego było jednak 17-25. Dwa celne rzuty Igora Bielki spowodowały, że w 32 min zrobiło się 20-26, a w kolejnych minutach obie drużyny zdobywały bramki na przemian (24-30 w 37 min). W 41 min przyjezdni powiększyli dzielący oba zespoły dystans do dziewięciu bramek (26-35), a ostatnie minuty przyniosły jedynie kosmetyczną zmianę wyniku. Ostatecznie pierwszy zespół Pałacu przegrał to spotkanie 32-40 (15-22).

MKS PM MPEC I: Szymon Bućko - Jakub Solarz 8, Igor Bielko 6, Paweł Chłopek 6, Dawid Chudyka 4, Jan Wiśniewski 4, Maciej Gwóźdź 2, Mateusz Śmieszek 2, Aleks Bouchahdane, Jakub Maślanka, Maciej Pal, Jakub Plebanek, Wiktor Pudło.

Trenowana przez Pawła Peckę druga „siódemka” MKS PM MPEC Tarnów zmierzyła się z UKS Czwórka Libiąż. Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando gości, którzy w 7 min po trzecim już tego dnia trafieniu Patryka Pulita (łącznie zdobył 15 bramek) prowadzili 5-0. Po okresie wyrównanej gry, tarnowianie zdobyli dwie bramki z rzędu i w 12 min po rzucie Jakuba Firleja przegrywali tylko 5-8. Dwie minuty później „siódemka” z Libiąża znów prowadziła jednak różnicą pięciu bramek (11-6). W 18 min po akcji Jakuba Wzorka notowano wynik 8-12, w ostatnich fragmentach pierwszej połowy goście powiększyli jednak przewagę do siedmiu bramek, schodząc na przerwę przy prowadzeniu 16-9.

W 31 min po rzucie karnym wykorzystanym przez Jakuba Firleja na tablicy pojawił się wynik 12-19. Następne siedem minut nasz zespół przegrał jednak 0-7 i w 38 min po akcji Łukasza Światłowskiego, UKS Czwórka prowadził 26-12. Dwie minuty później przewaga gości wzrosła do piętnastu „oczek” (28-13). Między 42 a 44 min podopieczni trenera Pawła Pecki zdobyli trzy bramki nie tracąc żadnej i po rzucie Kacpra Marszałka przegrywali 17-29. W ostatnich sześciu minutach tarnowianie rzucili jednak tylko jedną bramkę, przeciwnicy poprawili natomiast swój dorobek o dziewięć trafień, zwyciężając w końcowym rozrachunku 36-18 (16-9).

MKS PM MPEC II: Michał Stec – Jakub Firlej 4, Filip Klucznik 4, Mikołaj Denisiuk 3, Kacper Rybicki 3, Jakub Wzorek 3, Kacper Marszołek 1, Bartosz Baut, Paweł Białas, Krystian Bielecki, Kacper Golec, Kacper Jeż, Konrad Klucznik, Tomasz Ziaja.