Dwadzieścia dwa medale tarnowskich lekkoatletów - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dwadzieścia dwa medale tarnowskich lekkoatletów

Dwadzieścia dwa medale, dziewięć złotych, siedem srebrnych i sześć brązowych, zdobyli tarnowscy lekkoatleci startujący w Mistrzostwach Województwa Małopolskiego Dzieci Młodszych, Dzieci Starszych i Młodzików. Zawody te rozegrane zostały w sobotę na stadionie Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piłsudskiego.

W kategorii młodzików (14-15 lat), dwa złote medale wywalczył Nikodem Wałaszek. Zawodnik AZS PWSZ Tarnów, triumfował w biegach na 100 i 300 metrów, osiągając odpowiednio czasy 11.52 oraz 36.33 s. Na najwyższym stopniu podium stanęła także trójka reprezentantów MLUKS Tarnów. Weronika Najberek wygrała rywalizację na dystansie 200 metrów przez płotki – 31.65 s, Martyna Dzierwa okazała się najszybsza w biegu na 1000 metrów – 3:16.60 min, a Nikodem Miśtak – z wynikiem 5.94 m – zwyciężył w konkursie skoku w dal.

W tej samej kategorii wiekowej, dwa srebrne medale – w biegach na 100 metrów (13.73 s) i 300 metrów (45.44 s) - zdobyła Natalia Ćwik z MLUKS Tarnów. Drugie miejsca zapewniły sobie także: Martyna Cholewa z AZS PWSZ Tarnów w rzucie oszczepem – 22.78 m oraz sztafeta 4x100 metrów AZS PWSZ Tarnów, biegnąca w składzie: Emilia Michoń, Maja Majchrzak, Wiktoria Dulian, Karolina Tryt – 54.84 s.

Brązowe krążki w rywalizacji młodzików zawisły natomiast na szyjach: Mai Majchrzak w biegu na 100 metrów – 13.91 s, Karoliny Tryt (obie AZS PWSZ Tarnów) w skoku w dal – 4.57 m i sztafety 4x100 metrów MLUKS Tarnów (Daria Michałek, Kinga Mendel, Joanna Szylar, Weronika Najberek) – 55.36 s.

Zmagania w kategorii dzieci starszych (12-13 lat) przyniosły gospodarzom mistrzostw pięć medali. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Wiktor Legutko w biegu na 300 metrów – 41.14 s, Miłosz Wróbel (obaj MLUKS Tarnów) na dystansie 600 metrów – 1:43.51 oraz biegnąca w składzie: Wiktor Legutko, Miłosz Wróbel, Miłosz Bruc, Przemysław Szołtysik, sztafeta szwedzka MLUKS Tarnów – 2:37.23 min. W biegach na 1000 metrów srebrne medale wywalczyli natomiast: Oliwia Michoń (AZS PWSZ Tarnów) – 3:24.80 min oraz Paweł Czapkowicz (MLUKS Tarnów) – 3:08.74 min.

Medalowy plon młodych tarnowskich lekkoatletów uzupełniło pięć „krążków” zdobytych przez zawodników MLUKS Tarnów w rywalizacji dzieci młodszych (11 lat i młodsi). W biegu na 500 metrów najszybszy był Emil Maj - 1:32.90 min. Drugie miejsce na dystansie 60 metrów zapewniła sobie Aleksandra Zaucha – 1:38.73 min, a na trzecich pozycjach uplasowali się: Patrycja Szołtysik na dystansie 300 metrów – 53.49 s oraz biegnący na 500 metrów Aleksandra Zaucha – 1:38.73 min i Filip Biernat – 1:38.50 min.

Pełne wyniki mistrzostw dostępne są TUTAJ.