Dwa medale karateków w Rzeszowie - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dwa medale karateków w Rzeszowie

Zawodnicy Tarnowskiego Klubu Sportowego Shinkyokushin Karate z powodzeniem rywalizowali w sobotę w odbywającym się w Rzeszowie międzynarodowym turnieju „Carpathia Cup 2018”. Na starcie zawodów stanęło ponad 600 zawodniczek i zawodników z dwunastu krajów, a tarnowscy karatecy wywalczyli w nich dwa miejsca na podium.

W kategorii kadetów pierwsze miejsce w ósmej edycji rzeszowskiego turnieju zapewnił sobie Miłosz Adamczyk, w rywalizacji seniorek brązowy medal zdobyła natomiast Natalia Korzec. Pozostałym dwóm zawodniczkom TKS Shinkyokushin Karate, Magdalenie Starzec i Darii Starzec, mimo dobrej postawy nie udało się wejść do strefy medalowej. Sekundantami tarnowskich zawodników byli w tych zawodach Krystian Bajan i Agnieszka Ząbek. – Poziom turnieju był niesłychanie wysoki, a walki były bardzo wyrównane – mówi instruktor tarnowskiego klubu, Sensei Wojciech Hajduk, który pełnił w Rzeszowie funkcję sędziego.

Za niespełna trzy tygodnie, w sobotę 17 lutego, tarnowskich karateków czeka występ w kolejnych ważnych zawodach. Wezmą oni udział w odbywającym się w Kobyłce turnieju kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy seniorów i juniorów, które w dniach 11-12 maja rozegrane zostaną we Wrocławiu.