Dwa mecze i dwie wygrane Iskry - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dwa mecze i dwie wygrane Iskry

Po komplet punktów sięgnęły podczas weekendu piłkarskie zespoły TS Iskra Tarnów. Swoje mecze wygrały bowiem zarówno seniorki, jak i juniorki tarnowskiego klubu. Warto przy tym odnotować wyczyn Blanki Zając, która w pojedynku juniorek zdobyła wszystkie cztery bramki dla naszej drużyny.

Juniorki TS Iskra Tarnów

Trzecie zwycięstwo w trzecim wiosennym spotkaniu odniosły seniorki TS Iskra Tarnów, występujące w trzeciej lidze. W domowym meczu rozegranym na boisku w Woli Rzędzińskiej, tarnowianki rozgromiły Inter Gnojnica 7-1 (5-0). Wynik spotkania otworzyła w 10 min Gabriela Łucek, minutę później na listę strzelczyń wpisała się natomiast Estera Dudek. Ta sama zawodniczka w 20 min zdobyła trzecią bramkę dla gospodyń. Przed przerwą bramkarka Interu skapitulowała jeszcze po strzałach Mileny Michałek (25 min) oraz Pauliny Wałaszek (42 min). W 62 min było już 6-0, drugi raz między słupki trafiła Paulina Wałaszek. Siódmy gol dla podopiecznych trenerów Michała Jarząba i Jacka Ćwika padł natomiast w 70 min po strzale Gabrieli Kusion. Jedyną bramkę dla zespołu z Gnojnicy strzeliła w 78 min Zuzanna Wielopolska. Zespół z Tarnowa zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli, tracąc trzy punkty do wyprzedzających go ekip Football Success Academy Kraków i UKS Wisła Kraków.

Juniorki TS Iskra, walczące o punkty w Centralnej Lidze Juniorek U-16, w czwartym meczu rundy rewanżowej, zmierzyły się w Woli Rzędzińskiej z UKS Wisła Kraków. Początek spotkania niespodziewanie należał do niżej notowanego zespołu z Krakowa, który po strzałach Dominiki Skibińskiej (5 min) i Julii Bieniek (19 min) prowadził 2-0. Potem sprawę w swoje ręce – a raczej nogi – wzięła jednak kapitan tarnowskiego zespołu, Blanka Zając. Już do przerwy dwukrotnie pokonała ona Karolinę Żabicką (34 i 40 min). Po zmianie stron również dwukrotnie trafiła między słupki (67 i 72 min) i mecz zakończył się wygraną Iskry 4-2 (2-2). Tarnowianki klasyfikowane są aktualnie na piątej pozycji.