Druga z rzędu wygrana koszykarzy MUKS 1811 Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Druga z rzędu wygrana koszykarzy MUKS 1811 Unii

Kolejne, czwarte już w tym sezonie – a drugie z rzędu - zwycięstwo odnieśli drugoligowi koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów. Grający przed swoją publicznością tarnowianie pokonali 73-59 (21-13, 16-11, 20-17, 16-18) Daas Basket Hills Bielsko-Biała, dzięki czemu awansowali na siódme miejsce w tabeli.

W pierwszych minutach żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć znaczącej przewagi i w 7 min gospodarze prowadzili tylko 13-11. Trafienie Tomasza Palmowskiego oraz „trójki” Michała Szewczyka i Mateusza Piski spowodowały jednak, że na niespełna 90 sekund przed końcem pierwszej kwarty, przewaga podopiecznych trenera Jarosława Mosio wzrosła do dziesięciu punktów (21-11), a po dziesięciu minutach tarnowianie wygrywali różnicą ośmiu „oczek”. Na początku 15 min, po rzucie z wyskoku Michała Skowrona było już 29-15, a w 18 min Tomasz Palmowski doprowadził do rezultatu 35-19. W odpowiedzi pięć punktów zdobyli goście (35-24 w 20 min), a po rzutach wolnych Jacka Sulowskiego pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 37-24 dla MUKS 1811 Unii Tarnów.

Na początku 22 min przewaga gospodarzy zmalała do ośmiu punktów (37-29), jeszcze w tej samej minucie po rzucie Tomasza Palmowskiego i akcji 2+1 Jacka Sulowskiego na tablicy pojawił się jednak wynik 42-29. W 24 min tarnowianie prowadzili 46-35, trzy minuty później ich przewaga wynosiła już dwadzieścia „oczek” (55-35). W ostatniej minucie trzeciej kwarty, goście nieznacznie zmniejszyli dystans, ale po trzydziestu minutach przegrywali 41-57. Po trzech minutach gry w ostatniej kwarcie, dzięki rzutom za trzy punkty Mateusza Piski i Jacka Sulowskiego, koszykarze z Tarnowa znów prowadzili różnicą dwudziestu punktów (63-43). Minutę później było tylko 66-53, a w 36 min MUKS 1811 Unia wygrywał 71-53. W końcówce trener Jarosław Mosio dał już szansę gry zmiennikom i mecz zakończył się czternastopunktowym zwycięstwem gospodarzy.

MUKS 1811 Unia: Tomasz Bryzek 21, Tomasz Palmowski 14, Jacek Sulowski 13, Mateusz Piska 9, Michał Szewczyk 8, Michał Skowron 4, Łukasz Kasperzec 2, Łukasz Wardziński 2, Kamil Jewuła 0, Michał Kaliński 0, Dominik Niemczura 0, Paweł Zaczkiewicz 0.