Druga wygrana koszykarzy MUKS 1811 Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Druga wygrana koszykarzy MUKS 1811 Unii

Drugie zwycięstwo w drugim spotkaniu o trzecioligowe punkty odnieśli koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów. W meczu rozegranym w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach, drużyna grającego trenera Dominika Niemczury pokonała Skawę Wadowice.

Daniel Stawarski

Po pierwszej wyrównanej kwarcie, zakończonej dwupunktową wygraną gospodarzy, w drugiej wyraźnie skuteczniejsi okazali się tarnowianie. Efekt tego był taki, że do przerwy ekipa z Tarnowa prowadziła już różnicą dziesięciu „oczek” (43-33).

Trzecia odsłona znów miała wyrównany charakter i po trzydziestu minutach notowano wynik 57-45 dla MUKS 1811 Unii. W ostatniej kwarcie tarnowianie powiększyli jeszcze różnicę dzielącą ich od zespołu z Wadowic, zwyciężając ostatecznie 77-60 (19-17, 24-16, 14-12, 20-15).

MUKS 1811 Unia: Jacek Sulowski 20, Dawid Szewczyk 20, Dawid Łazarz 10, Andrzej Schabowski 9, Daniel Stawarski 5, Dominik Niemczura 4, Adrian Boduch 3, Michał Moskal 2, Mikołaj Stec 2, Michał Walnik 2, Mikołaj Ciesielski 0, Tomasz Niskowski 0.