Druga wygrana Pałacu w Małopolskiej Lidze Seniorów - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Druga wygrana Pałacu w Małopolskiej Lidze Seniorów

Drugie zwycięstwo w trzecim meczu Małopolskiej Ligi Seniorów w piłce ręcznej odniosła w niedzielę prowadzona przez trenera Bartosza Bommersbacha „siódemka” MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów. W spotkaniu rozegranym w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Tarnowie, gospodarze pokonali 27-24 (14-14) mający na koncie dwa zwycięstwa MTS Piast Skawina.

W 2 min po trafieniach Andrzeja Wicherka i Jakuba Basieraka, Pałac prowadził 2-0. Tarnowianie szybko stracili jednak dwie bramki po rzutach Kamila Maja i jeszcze w tej samej minucie było 2-2. Fragment spotkania między 4 a 7 min gospodarze wygrali 3-0 i po trafieniu Marka Starca wygrywali 6-3. W 10 min ich przewaga stopniała jednak do jednej bramki (6-5), a po okresie wyrównanej gry to goście wyszli w 21 min na prowadzenie 11-10. Trzy minuty później po rzucie karnym Tomasza Musiała było 12-11 dla ekipy trenera Bartosza Bommersbacha, w 26 min 13-12 prowadzili rywale, a pierwsza połowa zakończyła się ostatecznie remisowo.

W 34 min po golu Andrzeja Wicherka na tablicy pojawił się wynik 16-15 dla Pałacu. Potem gospodarze przez siedem minut nie potrafili zdobyć bramki i w 41 min po dwóch z rzędu trafieniach Piotra Prusaka przegrywali 16-19. Radość graczy ze Skawiny nie trwała jednak długo. W 44 min po kolejnym rzucie karnym wykorzystanym przez Tomasza Musiała było 19-19, a trzy minuty później Jakub Basierak doprowadził do korzystnego dla Pałacu rezultatu 22-19. W 51 min po rzucie Konrada Łuczyńskiego przewaga tarnowian wzrosła nawet do czterech „oczek” (25-21). Na dwie minuty przed końcem Michał Żarnowski zmniejszył wprawdzie straty gości do dwóch bramek (26-24), akcja najskuteczniejszego na parkiecie Andrzeja Wicherka przypieczętowała jednak wygraną „siódemki” z Tarnowa.

MKS Pałac Młodzieży MPEC: Robert Pyrek, Krzysztof Ocytko – Andrzej Wicherek 9, Jakub Basierak 4, Mateusz Wojdan 4, Konrad Łuczyński 3, Tomasz Musiał 3, Konrad Sanek 2, Marek Starzec 2, Bartosz Paw, Kacper Chruściel, Jakub Kuta, Filip Mądel, Karol Płaneta, Adrian Zaucha.